eskort samsun

ÜNYENETHABER

750 ÇOCUĞUN MUTLU GÜNÜ

750 ÇOCUĞUN MUTLU GÜNÜ
26 Temmuz 2015 - 9:29

Ordu Valiliği 750 Çocuğu Sünnet Ettirdi

IMG_2208

Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ‘Sünnet Şöleni’ düzenlendi.

 Durugöl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sünnet şölenine Vali Yardımcısı Engin Avcı, Altınordu Belediye Başkanı img288 Engin Tekintaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy, Vakıf Mütevelli Heyeti, bazı daire müdürleri ve sünnet ettirilen çocukların aileleri katıldı.

Yenimahalle Cami İmam Hatibi  Yusuf  Karataş’ın Kur’an-ı Kerim okuması ve  sünnet duası ile  başlayan programda bir konuşma yapan Vali  Yardımcısı Engin Avcı, sünnet şöleninin üçüncüsünün gerçekleştirildiğini söyleyerek, ilk yunus_emre-21-214x300olarak 110 çocuğun sünnet ettirilmesiyle başlayan organizasyonda bugün 750 çocuğun Ordu Valiliği olarak  sünnet ettirildiğini ifade etti.

Engin Avcı, “Sosyal devlet olmanın gerekliliği olarak  anne karnından mezara kadar vatandaşların her ihtiyaç duyduğunda yanında olmak durumundayız. Ordu Valiliği olarak güzel projelerimiz var. Tüp bebek projemizden 20 aile yararlandı ve 10 aile çocuk sevincini yaşamak üzere. Ayrıca, sünnet, eğitim ve iş bulma konularında da yardımcı olmaktayız. Aşevi’nde ise her gün 200 aileye sıcak yemek dağıtımı yapılırken, yaşlı ve engelli olan vatandaşların evleri düzenli olarak temizlenmektedir. Hayatını kaybeden ihtiyaç sahibi vatandaşların mezar masrafları da karşılanmaktadır” şeklinde konuştu ve  sünnet şöleni organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sünnet Şöleni’nde bir konuşma yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent Özsoy da, Vakfın 1986 yılından bu yana vatandaşlara aralıksız hizmet ettiğini söyleyerek, “Vakfımız kuruluş yıllarında ayni ve nakdi yardımlarla başlayan faaliyetleri bugün çok farklı yardım ve sosyal faaliyetlerle çalışmalarını sürdürmektedir. Sünnet şölenimiz bu faaliyetler içinde bizlerin keyif ve heyecanla hazırlamış olduğumuz bir organizasyon olmaktadır. Umuyorum ki bugün siz değerli misafirlerimizi de güzel anılarla buradan uğurlayacağız” dedi.

Levent ÖZSOY, “Sünnet şöleni organizasyonunda   desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu’na, Mütevelli Heyeti üyelerimize, bu organizasyonun gerçekleşmesinde maddi ve manevi katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

            Sünnet Şöleni, çocuklara çeşitli hediyeler verilmesi, sihirbaz gösterisi, Penpe İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Eğlence Programı  ve çocukların  şişme oyun parkında düzenlenen eğlenceye katılmasıyla sona erdi.

            Sünnet olan  750 çocuk,  Durugöl Spor Salonu’nda düzenlenen Sünnet Şöleni öncesinde, aileleri ile birlikte konvoy halinde şehir turu attı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-