eskort samsun

ÜNYENETHABER

8 Yaşındaki Yaren’in Yüzü Güldü

8 Yaşındaki Yaren’in Yüzü Güldü
27 Temmuz 2015 - 17:14

YAREN’İN AKÜLÜ ARAÇ HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Adsız

Ordu’da yaşayan, doğuştan sağ kolu ve belden aşağısı olmayan, bütün işlerini sol koluyla yaparak yaşamını sürdüren ve bu azmiyle herkese örnek olan 8 yaşındaki Yaren Ömerustaoğlu’nun akülü araç hayali gerçek oluyor.

yunus_emre-21-214x300
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptığı açıklamada, Yaren’in ve ailesinin akülü araç talebini basından ve sosyal medyadan gördüğünü belirtti. Yaren’e akülü araç kazandırılması için hemen talimat verdiğini ifade eden Başkan Yılmaz; “Yaren’in akülü aracını biz alacağız. Hiçbir sebep onun eğitimine engel olamaz. Yaren’in isteğini en kısa zamanda yerine getireceğiz” dedi.

Yılmaz, Yaren’in eğitimine engel olan hiçbir şeye izin vermeyeceklerini vurgulayarak; “Minik kızımız ve ailesi sakın üzülmesin. Biz her zaman yanlarında olacağız” ifadesini kullandı. Yılmaz, Yaren’in okul masraflarını karşılamak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını sözlerine ekledi.

 img288YARDIM ETMEK İÇİN AİLEYE ULAŞIYORLAR

Öte yandan Yaren Ömerustaoğlu’nun akülü araç talebini sosyal medyadan gören hayırseverler; aileye ulaşarak, onlara yardım etme isteklerini iletiyorlar.

Haberlerin çıkmasının ardından kendilerine yurt içi ve yurt dışından birçok vatandaşın telefonla ulaştığını belirten Anne Azime Ömerustaoğlu; “Herkese çok teşekkür ediyoruz.  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın evladıma akülü araç alacağını öğrendik. Bundan dolayı çok mutlu oldum. Kızımın hayali gerçekleşiyor. Herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-