eskort samsun

ÜNYENETHABER

Vali Balkanlıoğlu’ndan Sanal Dershane Müjdesi

Vali Balkanlıoğlu’ndan Sanal Dershane Müjdesi
27 Temmuz 2015 - 17:31

7865-valibalkanlioglu_2

Vali İrfan Balkanlıoğlu, yapmış olduğu girişimler sonucu Ordu’nun 19 ilçesinde öğrenim gören 15 bin öğrencinin, üniversite sınavlarına hazırlık faaliyetlerinde son derece başarılı ve etkin bir şekilde hizmet veren ’Sanal Dershane’ sisteminden yararlandırılacağı müjdesini verdi.

“Ordu, Eğitime Önem Veren Bir İl”

Konuya ilişkin makamında bir basın toplantısı düzenleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu’nun eğitime önem veren bir il olduğunun altını çizerek, ”Herkes çocuğunu okutmak, eğitim yoluyla bir meslek, iş  sahibi yapmak istiyor. Ordu’da  ekonomi fındığa dayalı ve fındık haricinde  bir tarımsal faaliyet yok. Bu nedenle aileler çocuklarını okutmak, bir diploma sahibi yapmak ihtiyacı duyuyor. Çocukların bir sınava girerek, o sınavı kazanması lazım. Üniversiteler, fakülteler ve yüksekokullar sınavla, yarışmayla alıyor. Talep eden çok, kontenjan az” diye konuştu.

yunus_emre-21-214x300
“Okullarımız, Bir Dershane Gibi Çocuklarımıza Destek Olacak”

Vali Balkanlıoğlu, “Dershaneler yasa ile kapatıldı. Anayasa mahkemesi iptal etti ancak bir belirsizlik var. Çocuklarımızı da geleceğe hazırlamak amacıyla çareler arıyoruz. Dershaneler hayatımızın içine girdikten sonra imkanı olan ya da  olmayan bütün veliler çocuğunu bir şekilde dershaneye verme gereksinimi hissediyor. Dershaneler kapatıldığından dolayı bizler de bütün okulları dershaneye çevirmek için tedbirler aldık. Artık okullarımız bir dershane gibi çocuklarımıza destek olacaklar. Bu kafa karışıklığı döneminde çocuklarımız müsterih olsun. Arkalarında Valilik var.  Devlet var. Eğitim konusunda öğrencilerimize gereken destek verilecektir” dedi.

“Sanal Dershane Sistemi İle 15 Bin Öğrenci Yararlanacak”

“Ordulu bir hemşerimiz interaktif yöntemle bilgisayar üzerinden üniversite sınavına hazırlık faaliyetlerini son derece kaliteli bir şekilde yürüten bir sistem geliştirmiş. Bu sistemde verilen şifre ile  öğrenci bir nevi sanal dershane, sanal okul gibi internetten ciddi bir şekilde dersleri  takip etme imkanına sahip oluyor” diyen Vali İrfan Balkanlıoğlu,  sistemin pahalı olduğunu ancak, Ordu Valiliğinin girişimleriyle şifre alınarak, 15 bin kontenjan açıldığını ve güzel bir eğitim verileceğini kaydetti.

“Sanal Dershane Sisteminde Zeki ve Başarılı Öğrenciler İlk Sırada Yer Alacak”img288

Vali Balkanlıoğlu, özellikle zeki ve başarılı öğrenciler başta olmak üzere, gelecek vadeden, büyük bir bölümü sınava hazırlık durumunda olan 15 bin öğrenciye adaletli bir şekilde taksim edilerek,  bir katkı sağlanacağını ifade etti ve  böyle bir müjdeyi kamuoyuyla  paylaşmak istediğini vurguladı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-