eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Pat Pat’lar İçin Gerekli Önlemleri Alacağız”

“Pat Pat’lar İçin Gerekli Önlemleri Alacağız”
27 Temmuz 2015 - 17:47

gelir3

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ‘pat pat’ diye tabir edilen tarım araçlarının  karıştığı trafik kazalarının artması üzerine basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Emniyet ve jandarma  ekiplerimiz vatandaşımızı cezalandırmak, onları para cezalarıyla karşı karşıya bırakmak gibi amaçlarla kurulmamış. img288Vatandaşımızın karayollarında hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından güvenli seyretmeleri noktasında  oluşturulmuş kuruluşlardır” diyen Vali Balkanlıoğlu, Emniyet ve Jandarma görevlilerimizden pat pat konusunda eğitim vermelerini, anlatmalarını, hem kendilerini, hem de başkalarını sıkıntıya sokmamaları yönünden çaba ve çalışma göstermelerini istiyoruz. Biz mevzuatı tam manasıyla uygulayacak olursak bir tane patpat bile karayoluna çıkamaz. Karayollarında seyredebilecek araçlar, tescilli plakalı ve bu iş için imal edilmiş araç olmalıdır” dedi.

Pat pat diye tabir edilen araçların tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlar  olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, “Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek  hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiş. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması lazım.  Bu konuda  eğitim vermeye, insanlarımızı daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Valilik olarak pat patlarla ilgili  ne yapalım? Ne gibi tedbirler alalım? Karar alma süreçlerindeyiz” diyerek, vatandaşların gereken hassasiyeti göstermesini istedi ve pat pat araçlarının sadece tarımsal  faaliyetlerde kullanılması tavsiyesinde bulundu.

 yunus_emre-21-214x300

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-