eskort samsun

ÜNYENETHABER

ASKER TORUNU İÇİN PEDAL CEVİRDİ

ASKER TORUNU İÇİN PEDAL CEVİRDİ
03 Ağustos 2015 - 17:04

asker-torunu-icin-bin-100-km-pedal-cevirdi-7566626_x_o

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye’de askerlik yapan torununu görmek için yaklaşık 1100 km bisiklet üzerinde pedal çevirdi.

İzmir’in Ödemiş ilçesinde ikamet eden ve küçüklüğünden bu yana bisikletini elinden düşürmeyen 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ordu’img288nun Ünye ilçesinde askerlik yapan torunu Saadettin Sevin’i görmek için bisikleti ile 3 Temmuz’da İzmir Ödemiş’ten yola çıktı. Bu sabah saatlerinde Ünye’ye ulaşan 76 yaşındaki Nureddin Gönülal, Ünye Cezaevi’nde vatani görevini yapmakta olan torunu Saadettin Sevin’e kavuştu.

Hiç Yorgunluk Hissetmedim

Yollarda yaşadıklarını ve Ünye’ye nasıl ulaştığını anlatan Nureddin GÖNÜLAL;

“Torunumu görmek için Ramazan ayının 16. günü yola çıktım ve o günden bugüne kadar devamlı olarak kabirleri ziyaret ederek, çeşmelerden su içerek yolları adım adım kat ederek buraya kadar geldim. Allah’ım beni torunuma kavuşturdu. Yolda inişlerden yokuşlardan geçtim, dağlardan denizlerden geldim, hiç yorgunluk çekmedim. Sanki bir yaprak gibi memleketten uçup buraya konmuş gibi oldum. Daha evvel aynı şekilde Çanakkale’ye 4 günde gittim. Acemi birliğinden izne geldi torunum yine aynı şekilde 4 gün 4 gecede geri döndüm. Daha sonra torunumun tayini buraya çıktı. Ben de buraya gelmeyi hayal ettim. Bana herkes Çanakkale yakın ama Ordu uzak, bu olmayacak iş dediler. Çıktım yola ve çok şükür bugüne kavuştum. Buraya gelirken Samsun’u geçtikten sonra 175 km fazla gitmişim. Sora sora Bağdat bulunur derler. Bende sora sora pazartesi sabahına buraya buldum, torunuma kavuştum” dedi.

Buradan sonra Mekke’ye gitmek istiyorum

Bundan sonraki hedefim bisikletim ile Mekke’ye gitmek. Torunuma ”Dedemin selamı var, buradan sonra Mekke’ye gidecekmiş, Kurban Bayramından sonra dönecekmiş” dersin dedim. Buradan Bağdat, Yemen’e geçeceğim. Suriye karışık oradan geçmeyeceğim. Allah nasip ederse Kurban Bayramını orada yunus_emre-21-214x30044geçirmek istiyorum.

     Böyle bir dedeye sahip olduğum için çok mutluyum  

Ünye’de vatani görevini yürüten Saadettin Sevin ise dedesiyle gurur duyduğunu söyledi.

Saadettin SEVİN;

“Haberi iki hafta önce ailem vermişti. Çok şaşırdım ve duygulandım. Beni çok sevindirdi. Daha önce acemi birliğim Çanakkale idi. Oraya da böyle bir ziyarette bulunmuştu. Böyle bir ecdada, böyle bir dedeye, böyle bir ataya sahip olduğum için çok mutluyum. Yolları hiçe sayarak torununu görmeye gelmiş. Allah ondan razı olsun” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-