eskort samsun

ÜNYENETHABER

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL ÇALIŞMASI

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL ÇALIŞMASI
05 Ağustos 2015 - 0:22

GEYİKCELİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “19 ilçemize adeta şantiye kurduk. Her noktada asfalt ve yol çalışmalarımız var. Ordu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük yol hamlesini gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

yunus_emre-21-214x300 Ordu Büyükşehir Belediyesi 19 ilçeye adeta şantiye kurdu. 752 Km Sıcak Asfalt Projesi kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler; mahalle ve grup yollarında alt yapı, sanat yapıları ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

 

İLÇELERDE ADETA ŞANTİYE KURULDU

 

Havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte çalışmaların hızlandırıldığını belirten Başkan Enver Yılmaz; “752 Kilometre Sıcak Asfalt Projesi kapsamında ekiplerimiz; alt yapı, sanat yapıları ve sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz; yine 19 ilçede, son bir haftada tam 40 km asfalt img288çalışmasına imza attı. Mahalle ve grup yollarında yapılan çalışmalarla, Cumhuriyet tarihinin en büyük yol hamlesini gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR’DEN REKOR ”BİR HAFTADA 40 KM ASFALT”

 

Asfalt ve yol yapım çalışmaları kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin verdiği bilgiye göre son bir haftada;  Altınordu ilçesinde 2,5 km stabilize yol, Fatsa’da 3 km stabilize yol ve 12 km asfalt, Gölköy’de 5 km stabilize yol, Gürgentepe’de 3,5 km stabilize yol, İkizce’de 4 km stabilize yol, Kabadüz’de 1 km stabilize yol ve 2 km sıcak asfalt, Korgan’da 2 km stabilize yol ve 21 km asfalt yama, Kumru’da 12 km sathi kaplama ve 13 km asfalt yama, Mesudiye’de 8 km stabilize yol, Perşembe ve Ulubey’de 3’er km stabilize yol, Ünye’de 4 km stabilize yol, 12 km asfalt ve 2,5 km sıcak asfalt çalışması yapıldı.

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-