eskort samsun

ÜNYENETHABER

Tek Üniversite Ünye’ye Yetmiyor

Tek Üniversite Ünye’ye Yetmiyor
07 Ağustos 2015 - 11:56

İİBF’DE DOLULUK ORANI YÜZDE 95

yunus_emre-21-214x300
Ordu’nun Ünye ilçesinde 1994 yılından bu yana eğitim veren Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) doluluk oranının yüzde 95’e ulaştığı bildirildi.
Yeni eğitim dönemi öncesi kayıt durumuna ilişkin bilgiler veren İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sema Yiğit, yüzde 95’in üzerinde doluluk oranına ulaştıklarını belirtti. Yiğit, “İnternetten kayıt yaptıran bir de bizzat gelen öğrenciler var. Bizzat gelen öğrencilerin sayısı geçen yıllara göre oldukça düşük. Doluluk oranı yine yüzde 95’in üzerinde. Dönem içinde de yatay geçiş başvuruları ile alınan öğrencilerle yüzde 100’ü geçeceğiz” dedi.
Her yıl 550 öğrenci aldıklarını hatırlatan Yrd. Doç Dr. Sema Yiğit, bölüm bölüm kaç öğrenci alınacağına da değinerek, “Her yıl 550 civarı öğrenci alıyoruz. İktisat, İşletme, Kamu ve Çalışma Ekonomisi olmak üzere 4 bölüm var. İktisat ve img288İşletme bölümleri en fazla öğrencisi olan bölümler. 93’er yeni öğrenci alınacak. Çalışma Ekonomisi 62 öğrenci, Kamu bölümüne ise 47 öğrenci alınacak. Bir de bu bölümlerin ikinci öğretimleri var” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-