eskort samsun

ÜNYENETHABER

FINDIK ÜRETİCİSİ YOLLARDA TEZGAH AÇTI 

FINDIK ÜRETİCİSİ YOLLARDA TEZGAH AÇTI 
11 Ağustos 2015 - 11:32

 YAŞ FINDIĞIN KİLOSU 10 TL

FINDIK ÜRETİCİSİ YOLLARDA TEZGAH AÇTI YAŞ FINDIĞIN KİLOSU 10 TL

Ordulu üreticiler Karadeniz Sahil Yolu kenarlarında kurdukları tezgahlarda yaş fındık satıyorlar. FINDIK ÜRETİCİSİ YOLLARDA TEZGAH AÇTI YAŞ FINDIĞIN KİLOSU 10 TL

Ordu’da fındık hasat sezonunda bazı üreticiler, topladıkları yaş fındığı yol kenarında kurdukları tezgahlarda kilosu 10 TL’den müşterilere sunuyor. Tezgah üzerine dalından topladıkları yaş fındığı koyan üreticiler, genellikle gurbetçiler ve turist vatandaşlara satış yaptıklarını belirtti. Kara yolu kenarına 5 yıldır tezgah açtığını belirten üreticilerden 52 yaşındaki Kadir Aktaş yaptığı açıklamada, fındık hasat sezonu öncesi kendi bahçelerinden yaş fındığı toplayarak satışa çıkardıklarını söyledi.
“Fındık tek geçim kaynağımız” diyen üreteci Kadir Aktaş, “Bu nedenle her sezon başlamadan önce bahçelerimizden yaş fındığı toplayarak kara yolu kenarında tezgah açıyoruz. Şuan hasat dönemi başladı ama bir kişi ailemizden burada bırakarak satışlarımızı devam ettiriyor. Genellikle gurbetten gelen vatandaşlarımız yaş fındığı tercih ediyor. Temmuz ayının başından bu yana başladığımız satışlardan iyi bir gelir elde ettik. Yaş fındığı kuru halinden çok seven de var. Bu nedenle fındığın bu hali de çok ilgi görüyor. Müşterilerimiz gelip bizlerden en az 2 kilo fındık alıyor. Böylelikle fındığında tanıtımını bir şekilde yapmış oluyoruz” dedi.

 

yunus_emre-21-214x30044 img288

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-