eskort samsun

ÜNYENETHABER

ORDU’DA İLGİNÇ TRAFİK KAZALARI 

ORDU’DA İLGİNÇ TRAFİK KAZALARI 
14 Ağustos 2015 - 15:07

ORDU'DA İLGİNÇ TRAFİK KAZALARI ORDUDA 2015 YILINDA MOBESE KAMERALARINA YANSIYAN KAZALARIN NEDENİNİ GENELLİKLE AŞIRI HIZ VE DİKKATSİZLİK OLUŞTURDU ORDU'DA ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE EN ÇOK AŞIRI HIZDAN DOLAYI CEZA KESİLDİĞİ AÇIKLANDI

ORDUDA 2015 YILINDA MOBESE KAMERALARINA YANSIYAN KAZALARIN NEDENİNİ GENELLİKLE AŞIRI HIZ VE DİKKATSİZLİK OLUŞTURDU

 ORDU’DA ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE EN ÇOK AŞIRI HIZDAN DOLAYI CEZA KESİLDİĞİ AÇIKLANDIORDU'DA İLGİNÇ TRAFİK KAZALARI ORDUDA 2015 YILINDA MOBESE KAMERALARINA YANSIYAN KAZALARIN NEDENİNİ GENELLİKLE AŞIRI HIZ VE DİKKATSİZLİK OLUŞTURDU ORDU'DA ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE EN ÇOK AŞIRI HIZDAN DOLAYI CEZA KESİLDİĞİ AÇIKLANDI

Ordu’da son zamanlarda MOBESE kameralarına takılan çeşitli kazalarda aşırı hız ve dikkatsizlik öne çıktı.

Şehir merkezinde özellikle sahil yolunda meydana gelen kazalarda araç sürücülerinin aşırı hız ve yayaların dikkatsizliği göze çarptı. MOBESE’ye takılan görüntülerde aşırı hız sebebiyle bir cip TIR’a çarparken, karşıdan karşıya geçen bir kadın kırmızı ışığın yandığını fark edemeyince kaza meydana geliyor. Bir başka görüntüde ise kırmızı ışıkta duran araca hızını alamayan otomobil çarpıyor. Diğer görüntüde yaşlı kadın dikkatsizliği nedeniyle yoldan geçen aracın önüne atlıyor. Bir ortaokul öğrencisine trafikte seyreden araçlara rağmen karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpıyor. Öğrenci ise yerden kalkarak karşıya geçiyor.
Minibüsün yol ortasındaki motosiklete çarpması, kavşaktan dönmek isteyen otomobilin TIR tarafından sürüklenmesi, bisiklet süren dikkatsiz kişinin araca çarpması, aşırı hız sebebiyle araçların çarpışması ve 112 Acil Servis aracının bir motosiklete çarparak sürücüsünü yaralaması diğer ilginç görüntüler arasında bulunuyor.
Bu arada Ordu Emniyet Müdürlüğü, geçen temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen trafik denetimlerinde 7 bin 666 araca cezai işlem uygulandığını, 269 aracın trafikten men edildiğini açıkladı. Emniyet Müdürlüğü, araç sürücülerine en çok aşırı hız, kırmızı ışık ve emniyet kemeri ihlali sebebiyle ceza kesildiğini kaydetti.

img288 yunus_emre-21-214x30044

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-