eskort samsun

ÜNYENETHABER

BREZİLYALI GENÇ KADIN MÜSLÜMAN OLDU 

BREZİLYALI GENÇ KADIN MÜSLÜMAN OLDU 
15 Ağustos 2015 - 13:52

BREZİLYALI GENÇ KADIN MÜSLÜMAN OLDU BREZİLYALI LESMANN VANESSA, MÜSLÜMANLIĞI SEÇEREK ‘ZELİHA’ İSMİNİ ALDI MÜSLÜMANLIĞI SEÇEN ZELİHA VANESSA: “UZUN SÜREDİR İSLAM DİNİNİ ARAŞTIRIYORDUM. MÜSLÜMANLIĞA İNANDIM VE BENİMSEDİM”

BREZİLYALI LESMANN VANESSA, MÜSLÜMANLIĞI SEÇEREK ‘ZELİHA’ İSMİNİ ALDI

MÜSLÜMANLIĞI SEÇEN ZELİHA VANESSA:
“UZUN SÜREDİR İSLAM DİNİNİ ARAŞTIRIYORDUM. MÜSLÜMANLIĞA İNANDIM VE BENİMSEDİM”

Ordu’nun Kumru ilçesinde Brezilya vatandaşı ve Hristiyan olan Lessman Vanessa, Müslümanlığı seçerek ‘Zeliha’ adını aldı. yunus_emre-21-214x30044

Almanya’da yaşayan Kumrulu Samet Aça vasıtasıyla İslamiyet ile tanışan ve okuyup araştırarak Müslüman olmaya karar veren 26 yaşındaki Lessman Vanessa, misafir olarak bulunduğu Kumru ilçesinde Müftülüğü başvurarak İslamiyete geçmek istediğini belirtti.
Kumru İlçe Müftülüğü’nde gerçekleştirilen ihtida merasimi Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu Öğreticisi İbrahim Ethem Arın’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Kumru Müftü Vekili Nihat Yıldırım, tevhid inancının özelliklerini açıklayarak İslam dini hakkında genel bilgiler verdi.
İhtida merasimi Vanessa’nın Kelime-i Şehadet getirmesi ve dua ile son buldu. İlçe Müftülüğü tarafından ‘İhtida Belgesi’ takdim edilen Lessman Vanessa ‘Zeliha’ ismini aldı. Zeliha’ya Kur’anı Kerim-Meali, Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.
Müslüman olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Zeliha, uzun bir süredir İslam dinine ilgi duyduğunu, araştırma yaptığını, Müslümanlığı benimsediğini ve Müslümanlığa inandığını ifade etti.

img288

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-