eskort samsun

ÜNYENETHABER

Pazarcı esnafı nasıl bulmak istiyorsa öyle bırakacak

Pazarcı esnafı nasıl bulmak istiyorsa öyle bırakacak
17 Ağustos 2015 - 11:30

Ünye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü örnek bir çalışmaya imza atarak “nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak” projesini başlattı.

IMG_2283

Proje kapsamında Ünye’de kurulan tüm pazarlarda, gün sonunda ortaya çıkan meyve ve sebze atıkları pazarcılar tarafından toplanarak poşetlenip tezgah açılan yerlere bırakılması sağlanacak. Gün sonunda ise Zabıta ekipleri tarafından kontroller yapılarak uygulamaya uymayanlar hakkında gerekli yaptırımlar uygulanılacak. Projeyle temizlik personelinin işleri de kolaylaşmış olacak.
İlk denetim yapıldıimg288

Uygulama ilk olarak Tekkiraz, Bayramca ve Atatürk mahallelerinde kurulan pazarlarda başladı. Konuyla ilgili zabıta müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Zabıta müdürlüğü olarak pazarcı esnafımızla örnek bir uygulamayı hayatı geçirdik. Projeyle artık pazar kurulduktan sonra sokak aralarında pazarcı esnafından kalan meyve ve sebze artıkları olmayacak. Herkes kendilerine verilen çöp poşetlerinin içerisine çöpünü atacak ve giderken aynı tezgâh açtığı yere bırakacak. Esnaftan ricamız tüm atıklarını bu poşetlerin içerisinde doldurarak kendi parselinin olduğu yere bırakmaları ve temizlik işleri ekiplerimizin işlerini kolaylaştırmaları. Daha temiz bir Ünye için bunları yapmak zorundayız” ifadelerine yer verildi.

Pazarlarda tezgâh açan esnaflar ise uygulamadan memnun olduklarını ve projenin devamlılığı konusunda katkı sağlayacaklarını dile getirerek uygulamanın kalıcı olması temennisinde bulundular.

 

yunus_emre-21-214x300 BATU cafe 100X100 dekota

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-