eskort samsun

ÜNYENETHABER

 YOLCU OLDUĞU GEMİNİN KAPTAN ADAYI

 YOLCU OLDUĞU GEMİNİN KAPTAN ADAYI
17 Ağustos 2015 - 11:52

ff

ORDULU GÖKBER KALYONCU ADLI GENÇ, 20 YIL ÖNCE YOLCU OLARAK SEYAHAT ETTİĞİ GEMİDE STAJYER KAPTAN ADAYI OLARAK GÖREV YAPIYOR YOLCU OLDUĞU GEMİNİN KAPTAN ADAYI ORDULU GÖKBER KALYONCU ADLI GENÇ, 20 YIL ÖNCE YOLCU OLARAK SEYAHAT ETTİĞİ GEMİDE STAJYER KAPTAN ADAYI OLARAK GÖREV YAPIYOR

Ordu’da Gökberk Kalyoncu (22) adlı genç, 20 yıl önce 2 yaşında iken ailesiyle birlikte yolcu olarak İstanbul’a gittiği geminin stajyer kaptan adayı olarak Karadeniz’i dolaştı.

1986 yılında Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin Denizyolları bünyesinde seferlere başlayan, bugün ise Piri Reis Üniversitesi tarafından satın alınarak üniversite bünyesine katılan Ankara Gemisi, 1995 yılında Trabzon-İstanbul seferini yaparken Ordu limanından yolcu aldı. Ordu limanından aldığı Kalyoncu ailesinin bir ferdi olan Gökberk Kalyoncu, 2 yaşında iken Ankara Gemisi ile İstanbul’a seyahat etti.
Gökberk Kalyoncu, yıllar sonra Piri Reis Üniversitesi Gemi Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği’ni kazanarak öğrenime başladı. Bu yıl 3. sınıfı bitiren Gökberk Kalyoncu, stajını Deniz Ticaret Odası’nın ve DATİ Holding’in finans desteği ile tersanede yenilenerek üniversite’ye kazandırılan eski adıyla Ankara Gemisi, yeniYOLCU OLDUĞU GEMİNİN KAPTAN ADAYI ORDULU GÖKBER KALYONCU ADLI GENÇ, 20 YIL ÖNCE YOLCU OLARAK SEYAHAT ETTİĞİ GEMİDE STAJYER KAPTAN ADAYI OLARAK GÖREV YAPIYOR adıyla Piri Reis Gemisi’nde yapmaya başladı.

2 yaşında iken yolcu olarak bindiği gemiye 20 yıl sonra stajyer kaptan adayı olarak binen Gökberk Kalyoncu, 10 gün boyunca gemi ile tüm Karadeniz’i dolaşarak İstanbul’a geri döndü.

 

img288 yunus_emre-21-214x300

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-