eskort samsun

ÜNYENETHABER

ATEŞTEN GÖMLEK GİYENLERİN EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

ATEŞTEN GÖMLEK GİYENLERİN EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
17 Ağustos 2015 - 16:51

MASNET SONN

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, personelinin profesyonel itfaiyecilik seviyesini ilerletmek için ulusal ve uluslararası her türlü itfai hizmet içi eğiyunus_emre-21-214x300tim programlarıyla personellerine eğitim vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 20 itfaiye personelini, Türkiye Belediyeler Birliği ile yapılan ortak çalışmalar doğrultusunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM)’e göndererek, burada personelinin 3 haftalık “İtfaiyecilik Temel Eğitim ve Denetim Eğitimleri Programı” na katılımını sağladı.

TOPLAM 80 PERSONEL EĞİTİM ALDI

2015 Ağustos ayı itibariyle Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev alan toplam 80 itfaiye personeli,  yapılan ortak çalışmalar neticesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM)’de eğitimlerini tamamlayarak görevlerine devam ediyor.

3 haftalık toplam 90 saat olan eğitim programı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (KOBİTEM) tarafından yapılıyor. Gruplara, Kocaeli İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim veriliyor. Eğitim programına katılan kursiyerler 3 haftalık eğitimlerinde flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele ediyor. Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumana oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle dumanın ani parlama ile tutuşturulması sağlanıyor. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamında eğitim alıyor.img288

Eğitimlerin sonunda itfaiye personeline Türkiye Belediyeler Birliği tarafından itfaiyeci kaskı, yanmaya dayanıklı elbise ve diğer ekipmanlar hediye ediliyor. Ayrıca kursu başarıyla tamamlayan personele sertifika veriliyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-