eskort samsun

ÜNYENETHABER

Ak Parti Havanda Su Dövüyor

Ak Parti Havanda Su Dövüyor
18 Ağustos 2015 - 9:38

Adsız

Seçimlerin ardından hükümet kurulamamasının sorumlusu olarak AK Parti hükümetini gösteren CHP Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, “AK Parti, hükümet kurmamak ve erken seçime gitmek için adeta ipe un seriyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, AK Parti ve CHP arasında yapılan koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’yi gösterdi.

“Milli İradeye Saygı Gösterilmeli”yunus_emre-21-214x300
8 Haziran sabahından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, mızıkçı çocuklar gibi “ben yoksam hiç bir şey yok, ben kazanamadım bir daha oynayacağım” şeklinde bir tavır içinde olduğunu dile getiren CHP İlçe Başkanı Bodancı, “Tek başına iktidara gelemeyince bir haftalık suskunluk devresi geçirdi. İnanamadı sonuçlara ama vatandaşın iradesi ‘ben seni artık tek başına iktidarda görmek istemiyorum, sen çok şımardın, artık senin kontrol altına alınman lazım’ dedi ve kontrol mekanizmasını da koalisyon olarak belirledi” açıklamasında bulundu.

“Ülkenin Selameti İçin Fedakârlık Şart”
“Her ne olursa olsun, Meclis’te grubu bulunan dört partinin bazı fedakârlıklar yaparak koalisyon oluşturması gerekiyordu” diyen Bodancı; “Ancak burada süreci tıkayan bir başka şey seçim akşamı, 7 Haziran sonuçlarının o sıcaklığı içerisinde maalesef MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin beyanatlarıdır. İyi analiz etmeden ‘erken seçimse erken seçim, biz hiç bir koalisyonda yokuz, vatandaş bize ana muhalefet görevi vermiştir biz muhalefette kalacağız’ şeklinde diretmesi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkenin huzuru ve güveni için her türlü sorumluluğa ve fedakârlığa hazır olduğumuzu söyledik. Genel başkanımız MHP liderine başbakan sen ol dediğinde de gayet ciddiydi” dedi.

“Sudan Sebeplerle Koalisyon Kurulamadı”
Ülkenin ekonomi ve asayiş alanında dibe vurduğunu dile getiren Bodancı, “Şu anda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde maalesef iç savaş yaşıyoruz. 35 yıl önceki sokağa çıkma yasakları yeniden geldi. Yani başladığımız noktaya geri döndük. Tüm bunlardan çıkmak adına tüm partilerin fedakârlık yapması gerekiyordu. Tam 32 gün boyunca AK Parti tarafından bize sorulan her soruya net bir şekilde cevap verdik. Başbakan Davutoğlu, 14 maddelik CHP Projelerinin ülkenin önünü açabilecek projeler olduğunu biliyor. İlk günlerde koalisyon kurmaya çok istekliydi ama son günlerde maalesef Cumhurbaşkanı yine maydanoz oldu, ‘CHP ile yapacağın bir koalisyon intiharın olur’ dedi. Bu da CHP ile koalisyon yaparsan ilk kongrede yerine başkasını getiririm tehdidiydi. Davutoğlu, ülkenin geleceğinden kendi geleceğini daha öne çıkartarak CHP koalisyonunu çok sudan sebeplerle bozmuştur” diye konuştu.

“Masadan Çekilen Taraf Kesinlikle Ak Parti’dir”
Samimiyetle bir koalisyon hükümeti kurulması için gayret gösterdiklerini dile getiren Bodancı, “Biz reform hükümeti kuralım derken, AK Parti kısa süreli azınlık hükümeti kurmadan yana tavır sergiliyor. Bu ipe un sermekten başka bir şey değildir. Masadan çekilen taraf kesinlikle Ak Parti’dir. Hala önümüzde bir umut kırıntısı vardır diye düşünüyorum. Sayın Bahçeli her ne img288olursa olsun CHP ile bir azınlık hükümeti kurmalı, HDP’nin dışarıdan desteklemesine göz yummalı, çünkü Bahçeli’nin HDP’lilerin sırasına girip ellerini sıktığı günleri de hatırlıyoruz. Genel Başkan Yardımcılarının milletvekili maaşlarına zamlarının onaylandığı genelgelere imza attıklarını da biliyoruz. Ülkenin geleceği için bazı şeyleri sineye çekmek gerekir. Şunu iddia ediyorum, olası CHP-MHP iktidarında HDP’nin dışarıdan destekleyeceği bir iktidarda bu savaş biter. Bu savaşın bitmesi için çözümün bu olduğuna inanıyorum. Eğitimde kural, sınıfın en haylaz çocuğunu sınıf başkanı yaparsınız. Belli bir sorumluluk veririsiniz, o sınıftaki disiplini sağlarsınız. Şu anda Meclis’in en haylaz çocuğu HDP. Bir şekilde dışarıdan bile olsa katkı vermeye ikna edip, sorumluluk verdiğimizde bu kan duracaktır” dedi.

Erken Seçimde Tablo Değişmez”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’yı parça parça ettiğini savunan Bodancı; “Cumhurbaşkanı her şeyi gasp etmeye alıştı. Sıkışınca Anayasal yetkilerim diyor ama Anayasayı parça parça etti. Erken seçimde katılım oranı yine yüzde 80’ler civarında olursa tabloda çok fazla bir değişiklik olmaz. Bütün anketlerde bu net olarak görülüyor. Katılım 65’lere düşerse o zaman Ak Parti’nin tek başına iktidar olma ihtimali var. Ama ben ülkenin bu kadar düşük bir katılım sağlayacağını düşünmüyorum. En kötü ihtimalle yüzde 70’lerde olacağı kanısındayım. Ekim-Kasım aylarında herkes görevinin başında olur, tatil mevsimi değil. İkametgâhı Ünye’de olup da en az 200-250 üniversite öğrencisi tatilde oldukları için oy kullanamadılar. Dolayısıyla oranın çok düşeceğine inanmıyorum” dedi.

“Sonucuna Katlanırlar”
Hala hükümet kurulabilme ihtimali olduğunu ve bundan da umutlu olduğunu belirten Bodancı, “Bu umudun yeşermesi ve ülkeyi çaresiz bırakmamak lazım. Ülkeyi çaresiz bırakanlar artık halkın gözünde netleşmeye başlamıştır. Bu partiler Ak Parti ve MHP’dir. Bunun sonucuna katlanırlar” dedi.

11880452_10206112125875537_6623436389229999736_n

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-