eskort samsun

ÜNYENETHABER

Erken Seçime Hazırız

Erken Seçime Hazırız
20 Ağustos 2015 - 14:57

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün yaptığı basın açıklamasıyla teşkilat olarak seçime hazır olduklarını ifade etti.

ARİF ERGÜN

Ergün; Kamuoyunun da bildiği gibi Başbakanımız Sayın Davutoğlu koalisyon hükümetini kurmak için siyasi partilerle gerekli görüşmeleri yapmış ve tüm iyi niyet gayretlerine rağmen netice  alamamıştır. Bunun içinde görevi Cumhurbaşkanına iade etmiştir. Artık bu saatten sonra ülkemizde bir seçim hükümeti kurulacak ve muhtemelen Kasım ayında bir erken seçim olacaktır. Biz teşkilat olarak ortaya çıkan bu tabloya saygı duyuyor yapılacak olan erken seçime hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.yunus_emre-21-214x300

Ergün; Koalisyon görüşmelerinde Ak Parti tabanı ile MHP tabanı ısrarla bir birlikte hükümet beklentisinde idi. Sayın Bahçeli’nin ta başından bu yana olumsuz tutumu maalesef bu zemini bir türlü olumlu bir noktaya getirmedi. Bu da seçim hükümetine gidilirken HDP’ye 3 bakanlık verilmesine yol açacak. HDP’ye 3 bakanlık verilmesine vesile olanları bu millet seçimde değerlendirecektir. Bu millet siyaset kurumunun tıkandığı noktada sandığın önüne konmasını ister. İki ay sonra yapılacak olan seçimde  milletimiz kendi iradesini ortaya koyacak ve Ak Kadroları tek başına iktidar yapacaktır.
Başkan Ergün; Terör olaylarını hepimiz takip ediyoruz. Her geçen gün şehit haberleri alıyoruz. Bu da hepimizi derinden yaralıyor. Ben Şehitlerimize rahmet Gazilerimize sağlık ve ailelerine metanet diliyorum. Devletimiz bu menfur olayların üzerine kararlılıkla giderek bu ülkede huzuru bozmak isteyenlere neticesi ne olursa olsun fırsat vermeyecektir.

Ergün son olarak; Kasım ayında muhtemel ki bir erken seçim görünüyor. Bizler teşkilat olarak her zaman yarın seçim olacakmış gibi hazır olduk. 8 Haziran’dan itibaren çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Partimizin kurulduğu günden bu yana bu ekipte görev almış tüm kardeşlerimizle birlikte erken seçimde; gidilmedik kapı, sıkılmadık el, alınmadık gönül bırakmayacağız.Tüm partililerimizle birlikte hep beraber vatandaşlarımızla  birlikte olmaya  devam edeceğiz. Milletimizin sağlıklı karar verebilmesi için teşkilat olarak bize ne görev düşüyorsa yerine getireceğiz dedi.

11880452_10206112125875537_6623436389229999736_n img288

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-