eskort samsun

ÜNYENETHABER

 DENİZDEKİ HAVAALİMANINDAN İLK ULUSLARARASI UÇUŞ YAPILDI 

 DENİZDEKİ HAVAALİMANINDAN İLK ULUSLARARASI UÇUŞ YAPILDI 
20 Ağustos 2015 - 19:26

DENİZDEKİ HAVAALİMANINDAN İLK ULUSLARARASI UÇUŞ YAPILDI ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NDAN İLK ULUSLARARASI UÇUŞ KUTSAL TOPRAKLARA YAPILDI

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI’NDAN İLK ULUSLARARASI UÇUŞ KUTSAL TOPRAKLARA YAPILDI

 Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan ilk uluslararası uçuş gerçekleştirildi. 

Ordu’nun Gülyalı ilçe sınırlarında bulunan, yapımı 3.5 yıl süren deniz üzerine kurulu Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılmıştı. Açıldığı günden bu yana yurt içinde belli noktalara tarifeli seferlerini sürdüren Ordu-Giresun Havalimanı ilk uluslararası uçuşunu bugün gerçekleştirdi. Ordu-Giresun Havalimanı’ndan ilk uluslararası uçuş Türk Hava Yolları’nın TK 5010 sefer sayılı uçağı ile Suudi Arabistan’ın Medine şehrine yapıldı. Hac farizasını yerine getirmek isteyen Ordulu hacı adayları Ordu-Giresun Havalimanı’nı kullanarak kutsal topraklara gitmenin mutluluğunu yaşadı.

ORDU VE GİRESUN’DAN İLK KAFİLE YOLA ÇIKTI
Ordu ve Giresun’dan hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara giden 150 kişilik ilk hacı kafilesi Türk bayrakları ile uğurlandı. Ordu-Giresun Havalimanı’nda düzenlenen uğurlama törenine, hacı adayları ve yakınları katıldı. Uğurlama töreninde, hacı adayları yakınlarıyla vedalaşarak Ordu-Giresun Havalimanı’ndan ilk uluslararası uçuşun yapılacağı uçağa hareket etti. Bazı hacı adayları ise vize ve pasaportta yaşanan sıkıntılar sebebiyle bir sonraki kafileye kaldı. Hacı adayları hac farizasını yerine getirecek olmanın mutluluğunu yaşarken, yakınları da uğurlamanın heyecanını yaşadı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-