eskort samsun

ÜNYENETHABER

İKİZCE’YE YENİ TESİS…

İKİZCE’YE YENİ TESİS…
21 Ağustos 2015 - 16:13

KAPAK (5)

OSKİ tarafından İkizce ilçesine yeni içme suyu arıtma tesisi inşa ediliyor,yunus_emre-21-214x300

Abonelerine kesintisiz içme suyu hizmeti sağlamak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren OSKİ Genel Müdürlüğü; daha sağlıklı, temiz ve hijyenik içme suyu hizmeti sağlamak için yatırımlarına devam ediyor.

YENİ TESİS, 10 GÜNLÜK İŞİ 1 GÜNDE YAPABİLECEK…

OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından İkizce ilçesine kazandırılan yeni içme suyu arıtma tesisi, saatte 40 lt/sn  içme suyu arıtma kapasiteli en son teknolojiye sahip modern bir tesis olacak. Yavaş kum filtreli mevcut içme suyu arıtma tesisi yıkılarak yerine; mevcut tesisin 10 günde yaptığı işi 1 günde yapabilecek, hızlı kum filtreli, günümüz standartlarına uygun ve modern bir arıtma tesisi inşa edilecek. Proje kapsamında yatırımın temel atma ve saha çalışmaları çok hızlı bir şekilde başladı. OSKİ ekipleri hız kesmeden sürdürdüğü yatırımı, 2015 yılı sonuna kadar bitirerek İkizcelilerin hizmetine açmayı hedefliyor.

İKİZCE İLÇE MERKEZİ VE ÇEVRESİ; SAĞLIKLI, TEMİZ İÇME SUYUNA KAVUŞMUŞ OLDU…

Yatırım ile ilgili yaptığı açıklamada içme suyu arıtma tesisi projelerinin ihale ve fizibilite çalışmalarının çok hızlı bir şekilde sonuçlandığını img288belirten OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük; “İkizce ilçesinde hizmet veren mevcut içme suyu arıtma tesisi, eskidiği ve yıprandığı için sağlıklı ve standartlara uygun içme suyu arıtamıyordu. Mevcut arıtma tesisinin kullanım ömrünün bitmesi, hantal bir yapıda, boruları paslanmış ve kayıp kaçakların fazla olmasından dolayı aşırı bir su israfı ve standartların çok altında bir içme suyu üretimi gibi sorunlar yaşanmaktaydı. İkizce ilçemize su alma yapısı, fosseptik ile mahallelerin isale ve şebeke hattı yatırımlarını OSKİ olarak tamamlamıştık. İkizceli hemşehrilerimizin; daha sağlıklı, hijyenik ve günümüz standartlarına uygun içme suyu hizmeti alabilmeleri için son teknolojiyle donatılan yeni bir içme suyu arıtma tesisi inşa ediyoruz. Bu tesisle İkizce ilçe merkezi ve çevresi, sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşmuş oldu” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-