eskort samsun

ÜNYENETHABER

MAHALLELERE SU SIKINTISI

MAHALLELERE SU SIKINTISI
21 Ağustos 2015 - 16:26

MAHALLELERE SU SIKINTISI

Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, “Yaz ayı ve fındık sezonu olması nedeniyle vatandaşlarımız mahallerinde su sıkıntısı çekiyorlar” dedi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fatsa Muhtarlar Derneği Başkanı Naci Kızılkaya, “Bize bu konu ile ilgili birçok muhtar arkadaşımız şikayetlerde bulundular. Bizler de bu şikayetleri yetkili olan yere ileteceğiz. Biran önce bu durumun çözülmesini istiyoruz. Şu an için tankerlerle su takviyesi gönderiyoruz. Bu bir geçici çözüm ama biran önce kalıcı bir çözüm bulma yollarını arıyoruz. Bu sorunumuz çözülürse herkes bu anlamda rahat olacaktır. Fındık ayı nedeniyle insanlarımız sıkıntılı günler geçiriyor. Mahallerimiz kalabalık ve özellikle gurbetten gelen vatandaşlarında gelmesi ile su her yerde büyük bir ihtiyaç haline geliyor. Yetkililerin biran önce bu sorunu çözmesini bekliyoruz ” diye konuştu.

OSKİ’DEN AÇIKLAMA
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Özkan, “Ordu bölgesinde 16 tankerle sahada yer alarak susuz yerlere su ulaştırıyoruz. Programlı bir şekilde mahallerimizin hepsine su tankeri ile su veriyoruz. Mahallerimizin yüzde 90’ının suyu var. Bu dönemde işçi sayısından dolayı mahallede ki yaşayan vatandaş sayısı çoğalınca sıkıntı oldu. Tam olarak mahallelerin yönetimini almasak da her türlü sıkıntılarını OSKİ olarak koşuyoruz. Destek anlamında elimizden geleni yapıyoruz. Alt yapı, yatırım ve pompalama işlerinin ana hatlarını biz yapıyoruz. Fındık işçilerinin o mahallerde fazla bulunması su ihtiyacını doğursa da elimizden geleni yapıyoruz. Bu anlamda şikayetler muhtarlara gidiyor ve onlar da bizlere şikayetlerini iletiyorlar. Yoğunluk bölümlerde muhtar arkadaşlarımız saatli su vererek bu sorunu çözebilirler. Muhtar arkadaşlara bu konu ile ilgili bilgiler veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu sorunu kökten çözmeyi planlıyoruz. Bu yıl için aldığımız tedbir 16 tankerle mahallelere su dağıtımıdır” şeklinde konuştu.

img288 yunus_emre-21-214x300 11880452_10206112125875537_6623436389229999736_n

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-