eskort samsun

ÜNYENETHABER

Mesleki Eğitim Merkezi Okulu İçin Protokol İmzalandı

Mesleki Eğitim Merkezi Okulu İçin Protokol İmzalandı
22 Ağustos 2015 - 9:13

 

k_21162750_11902513_10153536831498209_8275198607563156299_n

Ünye Sanayi Sitesine ait olan binanın arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Merkezi Okulu olarak tahsisi için, Ünye Sanayii Sitesi Başkanı Ali ÖZKAN, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Milli Eğitim Müdürümü Musa ERDEM ile Protokol imzalandı.İlçe Milli Eğitim Müdürü protokol sonrası, Sanayii Sitesi Başkanı Ali ÖZKAN ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eder, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Mesleki Eğitim Merkezi Okulu olarak tahsis edilen bina Ünye’mize hayırlı uğurlu olsun  dedi.

Ünye’de uzun yıllardır Ünye Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ve Çıraklık Eğitim Merkezi olarak bilinen Mesleki Eğitim Merkezi, Sanayi Sitesindeki okulun yetersiz kalması sebebiyle 5 yıl önce Ünye Ticaret Borsası tarafından Bayramca Mahallesi’nde yaptırılan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilen binada faaliyet göstermeye başlamıştı.

Liselerin zorunlu eğitim kapsamına alınmasıyla 2010 yılında öğrenci sayısı 502 olan Ünye Mesleki Eğitim Merkezi’nin öğrenci sayısı geçtiğimiz yıl 130’a kadar düştü. Ünye’de Özel Eğitim Uygulama Okuluna ihtiyaç olduğu için harekete geçen Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü, Ünye Sanayi Sitesi Kooperatifiyle iletişime geçerek Ünye Mesleki Eğitim Merkezi’ni tekrar sanayi sitesinde eski binasına taşımayı, mevcut kullanılan yeni binada ise özel eğitim uygulama okulu olması yönünde talepte bulundu.

– Sanayi Sitesi Kooperatifi’nden eğitime destek –

Ünye Sanayi Sitesi Kooperatifi konuyu yönetim kuruluyla değerlendirerek, mülkiyeti Ünye Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait olan binanın eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdüğü sürece ücretsiz bir şekilde Ünye Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesini uygun görerek protokole imza attı. Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ünye Sanayi Sitesi Kooperatifi arasında düzenlenen protokol töreniyle binanın devir işlemi gerçekleşti. Sanayi Sitesi’ndeki bina, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bakım ve onarımları tamamlandıktan sonra Mesleki Eğitim Merkezi olarak yeniden hizmet verecek.

– Mesleki Eğitim Merkezi daha etkin kullanılacak –

Ünye Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan; “Geçmişte Sanayi Sitesi kurulurken idare binası olarak yapmış olduğumuz iki katlı binayı çırak sıkıntımızdan dolayı Çırak Eğitim Merkezi olarak kullanılmak üzere tahsis edilmişti. Sonrasında bu binanın yetersiz olmasından dolayı Çıraklık Eğitim Merkezi Ünye Ticaret Borsamızın yaptığı yeni binaya taşınmıştı. Sonrasında ise Çıraklık Eğitim Merkezindeki öğrenci sayısı azaldı. Ünye Milli Eğitim Müdürümüz bu okulun daha etkin kullanılması için bize bir öneri de bulundu. Biz de Sanayi Sitesi Kooperatifi olarak olaya sahip çıkalım istedik ve buradaki binamızı yeniden bedelsiz olarak Ünye Milli Eğitim Müdürlüğümüze tahsis ettik” diye konuştu.

– Özel Eğitim Uygulama Okulu’na ihtiyaç vardı –

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, imzalanan protokole ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ünye Ticaret Borsamızın Bayramca Mahallesi’ne yaptırdığı Ünye Mesleki Eğitim Merkezi var. Bu okul yaptırılırken okulun 500-600 öğrencisi vardı. Milli Eğitim Bakanlığımızın zorunlu eğitimi 12 yıla çıkarmasıyla birlikte, çocuklarımızda liseye zorunlu olarak gitmeye başladı. Bu yüzden okulumuzun öğrenci sayısı da 120-130 civarlarına kadar düştü ve binanın bir katı boş duruyor. Buna karşılık Ünye’de Özel Eğitim Uygulama Okulu’na ihtiyacımız var, mevcut binaları çok küçük ve yetersiz. Engelli öğrencilerimize ve çağımıza uygun bir eğitim öğretim olanağı sunmak istiyoruz. Bu yüzden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizi Bayramca Mahallesi’nde bulunan Mesleki Eğitim Merkezi binasına almayı düşünüyoruz. Sanayi sitesinde önceden de Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılan binayı Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ali Özkan ve Yönetim Kuruluyla inceledik. Kooperatif Başkanı Ali Özkan Yönetiminden ve üyelerinden aldığı yetki ile Ünye’de bizim de eğitime katkımız olsun dedi. Ünye’de eğitimin daha iyi noktaya gelmesi için gayret gösteriyoruz. Bu noktada bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum”

Ünye Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, tekrar Mesleki Eğitim Merkezi olarak kullanılacak binada onarım ve bakım işlerini yaparken Sanayi Sitesi’nin bazı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenleyeceklerini ve Mesleki Eğitim Merkezine bir adet çok amaçlı salon planladıklarını söyledi.

 

11880452_10206112125875537_6623436389229999736_n img288 yunus_emre-21-214x300

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-