eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan’dan Gece Baskını

Başkan’dan Gece Baskını
25 Ağustos 2015 - 18:33

AG3X0179

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gece saatlerinde itfaiye ekiplerini teftiş etti. İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral’den bilgi alan Başkan Yılmaz, “İtfaiye erlerimiz, olumsuz bir duruma karşı her an göreve hazırlar” dedi.yunus_emre-21-214x300

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, itfaiye daire başkanlığında denetimde bulundu. Hopa’da meydana gelen sel felaketinde, 8 vatandaşın yaşamını yitirmesinin ardından, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Ordu il genelinde aşırı yağışlara bağlı olarak, sel ve su baskınları yaşanabileceği ihbarında bulundu. Tüm birimlere olumsuz bir duruma karşı hazır olunması uyarısında bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gecenin ilerleyen saatlerinde kimseye haber vermeden Şirinevler Mahallesi’nde bulunan İtfaiye Daire Başkanlığı’na giderek, burada denetimde bulundu.

Başkan Yılmaz’a, alınan önlemlerle ilgili bilgi veren İtfaiye Daire Başkanı Adnan Meral, Ordu il genelinde 72 itfaiye eri, araçlar ve ekipmanlarla herhangi bir sel ve su baskınına karşı hazır olduklarını ayrıca ihtiyaç halinde istirahatte bulunan 144 personelin de göreve her an hazır olduklarını söyledi.

img288VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizler için her şeyden önemli. Meteorolojinin ciddi bir uyarısı var.  Biz de ekiplerimizin hazırlıklarını incelemek için buradayız. Şu ana kadar ilimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Biz her türlü tedbiri aldık. Hemşerilerimizden yapılan uyarıları dikkate almalarını istiyoruz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-