eskort samsun

ÜNYENETHABER

– ORDULU BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ

– ORDULU BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ
01 Eylül 2015 - 12:29

ORDULU BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ DENİZE BIRAKILAN İLK AĞLARA İSTAVRİT VE PALAMUT VURDU

– DENİZE BIRAKILAN İLK AĞLARA İSTAVRİT VE PALAMUT VURDU

– Ordulu balıkçılar, “Vira Bismillah” diyerek av sezonunu açtılar.

Ordu’da balıkçılar, 15 Nisan’da başlayan av yasağının kalkmasıyla birlikte teknelerle denize açıldı. Balıkçılar limandan ayrılmadan önce yakınları ile vedalaşarak yola çıktılar. Sonrasında havai fişek eşliğinde denize açılarak ağlarını Karadeniz’e bıraktılar.
Bağlı bulundukları Bolaman Limanı’ndan çıkış yaptıklarını belirten balıkçı Mustafa Mollaoğlu, “5-6 aydır bugünleri bekledik. Sezonumuz nisan ayında sona erdi, fakat biz o dönemlerde balık olmadığı için mart ayı gibi bitirmiş gibi olmuştuk. Eylül ayının gelmesi ile birlikte tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve vira Bismillah ile marşa basarak denize açıldık. İlk ağlarımızı denize bıraktık. İstavrit, barbun, lüfer için ağ attık” dedi.
Balıkçılar ilk günden umduklarını bulduklarını ifade ederek, av yasağının sona ermesiyle birlikte vatandaşların ucuz balık yiyeceğini belirttiler.

ORDULU BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ DENİZE BIRAKILAN İLK AĞLARA İSTAVRİT VE PALAMUT VURDU ORDULU BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DEDİ DENİZE BIRAKILAN İLK AĞLARA İSTAVRİT VE PALAMUT VURDU

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-