eskort samsun

ÜNYENETHABER

“Zabıta Bizim Gözümüz Kulağımız”

“Zabıta Bizim Gözümüz Kulağımız”
03 Eylül 2015 - 1:15

IMG-20150902-WA0007

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’de görev yapan zabıta personelini ziyaret ederek Zabıta Teşkilatı’nın 189. Yılını kutladı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle, Ünye’de IMG-20150902-WA0000görev yapan zabıta personelini ziyaret ederek teşkilatın 189. yılını kutladı. Ünye zabıta binasında personel ile bir araya gelen Başkan Çamyar, personeli tek tek tebrik ederek çikolata ikramında bulundu. Burada bir konuşma yapan Başkan Çamyar, görevleri gereği zabıta biriminin belediyenin gözü kulağı olduğunu ve belediye ile vatandaşlar arasında köprü vazifesi gördüklerini belirterek önemli bir görevi yerine getirdiklerini hatırlattı.

Zabıta teşkilatının en köklü kurumlardan biri olduğunun altını çizen başkan Başkan Çamyar, yaptığı konuşmada, “Ülkemizin en köklü kurumlarından olan zabıta birimi Osmanlı devleti dönemi içerisinde halkın temini için kurulmuş olan en köklü kuruluşlardan bir tanesidir. Zabıtamız belediyemizin aynası olan bir birim. Bizler onun için görev süremiz içerisinde zabıtamıza sadece cezacı bir görev fonksiyonu değil aynı zamanda halkımızı bilgilendiren, bilinçlendiren onlar ile birlikte sorunlara çözüm bulma noktasında gayret sarf eden birim olmasını arzuladık.

“Özverili çalışmalarından dolayı teşkilatımızı tebrik diyorum”

Bu kapsamda Ünye Belediyemize bağlı olan zabıta teşkilatımız, Emniyet ve Jandarma ile beraber halkın güven ve huzurunun temini için her türlü talep ve şikayetine anında cevap verebilme noktasında 7 gün 24 saat mesai mefhumu gözetmeksizin yoğun bir gayret ile istek ve arzulara cevap verme gayreti içerisindeler. Bu gayret ve özveriden dolayı başta Zabıta Müdürümüz olmak üzere zabıta personelimizi tebrik ediyorum.Bizlere güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlayan, çalışmaları sırasında hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, belediyemizin güler yüzü olan Zabıta Teşkilatımızın haftalarını en içten dileklerimle kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakan Çamyar, Zabıta binasındaki programın ardından teşkilat üyeleri ile birlikte esnafları ziyaret ederek karanfil dağıttı.

yunus_emre-21-214x300 img288

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-