eskort samsun

ÜNYENETHABER

BİZLERİN SİZE HİZMET BORCU VAR

BİZLERİN SİZE HİZMET BORCU VAR
04 Eylül 2015 - 18:00

11947514_637908272978328_8603802337023066348_n

Başkan Enver Yılmaz:

“Allah bize güzel hizmetler vermeyi nasip etsin”

ÖNCELİĞİMİZ YOL VE SU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce çalışmalarına başlanan Ünye Niksar Caddesi, yeni görünümü ve alt yapısı ile halkın hizmetine açıldı. Düzenlenen törende konuşan Başkan Enver Yılmaz; “Bizlerin sizeimg288 hizmet borcu var. Bu hizmeti de inşallah sizlerin desteğiyle başladığımız gibi görev süremiz içerisinde sonuna kadar yapacağız.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları hakkında konuşan Başkan Enver Yılmaz; öncelik olarak tespit ettikleri su ve yol konusunda önemli mesafeler aldıklarını, sadece 752 km‘lik asfalt ihalesinin eski para ile 365 trilyon lira tuttuğunun altını çizdi.

BAŞKAN ÇAMYAR: “SAĞ OLSUNLAR, VAR OLSUNLAR”

Törende ilk konuşmayı yapan ve Enver Yılmaz liderliğindeki Ordu Büyükşehir Belediyesi ve çalışanlarına teşekkür eden Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar; “Niksar Caddesi’nde bu neticeyi görmenin gururunu yaşıyoruz. Niksar Caddesi; çok kısa bir süre içerisinde elektrik hatları yer altına alınıp, doğalgaz çalışmaları tamamlanıp, bugün de Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından sıcak asfaltı yapılmak suretiyle siz değerli Ünyeli hemşehrilerimin hizmetine açılmıştır. 12 trilyonluk bir proje olan tabakhane deresinin ıslah çalışması da yarından itibaren başlamış olacak ve kenarındaki yol çalışmasıyla ile ilgili sıcak asfalt da bitirildi. Ünye ve Ordu’nun bütününde el ele vermek suretiyle hızlı bir şekilde hizmetler devam ediyor. Bugün Niksar Caddesi’nde bu neticeyi görmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ekibine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum; sağ olsunlar, var olsunlar. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum.” şeklinde konuştu.

20 NOKTADA ASFALT ÇALIŞMASI YÜRÜTÜLÜYOR

Yol çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Yılmaz; “Ramazan sonrası çok hızlı bir şekilde asfalt çalışmalarına başladık. Ordu’nun 20 noktasında asfalt çalışması var. Bugün itibariyle de Ünye’nin 10 noktasına asfalt dökülecek. Bilindiği üzere 752 km’lik asfalt ihalesini yaptık. Bu ihale tam 365 trilyon liralık bir iş. Büyükşehir Belediyesi bu ihale ile birlikte kendi öz kaynaklarını da kullanarak tam 1300 km asfalt yapacak. Tam Ordu’dan Edirne’ye kadar asfalt dökeceğiz.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: “RAKAMLARLA KONUŞMAK EN İYİ İSTATİSTİK VE İSPATTIR”

yunus_emre-21-214x300Asfalta çok önem verdiklerinin altını çizen Başkan Enver Yılmaz; “Asfalta neden bu kadar önem veriyoruz, çünkü birinci önceliğimizin yol olduğunu sizler söylediniz. Ünyelilerin % 26‘sı diyor ki birinci önceliğimiz yol ve ulaşım, % 22 si de diyor ki 2. önceliğimiz su ve kanalizasyon. İçiniz rahat olsun, biz bu işi tamamlayacağız. 24 saat asfalt döküyoruz. Yola yönelik iş bizim kontrolümüzde. Her alanda gerekli çalışmaları, kaynakları Ünyemiz ve Ordumuz’a aktarıyoruz. 2. sorunumuz su idi. Rakamlarla konuşmak en iyi istatistik, en iyi ispattır. Su konusunda sorunlu bir iliz. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimizde 187 bin su abonemiz vardı. Şimdi Büyükşehir Belediyesi’nin 227 bin su abonesi var. Muhtemelen bu aboneler 275 binde duracak. Yine rakamlarla konuşacak olursak; Büyükşehir Belediyesi olmadan önce sudaki memnuniyet oranı ve fiziki gerçekleşme  %65‘ti, şimdi ise suya ulaşabilme oranı %85’tir. Bizim hedefimiz ise % 95 civarıdır.” ifadelerini kullandı.

HALKIMIZ SABIRLI OLSUN, BİZLERİN SİZE HİZMET BORCU VAR

Ünye’deki Çamlık projesi, Tabakhane Deresi ve buradaki yol ile kentsel dönüşümü inşallah en kısa zamanda projelendirip bu bölgelerdeki kötü yapılaşmaları kaldıracağız. Şehrimizin hem nefes alacağı hem de peyzaj itibariyle şehre katkı sağlayacak projeleri inşallah sizlerin de desteğiyle yapmış olacağız. Sizlerden ricam biraz sabırlı olalım, şimdi doğalgaz yapılıyor. Tabi bu yapılırken toz toprak ve çamur olacak. Belki oranın üç beş gün suyu kesilecek ama ondan sonra çok ciddi bir nimet gelecek. Ünyeli kardeşlerimiz değil mi doğal gaz neden gelmiyor diyen, şimdi doğalgazı getiriyoruz, “Çamur, toz oldu ortalık.” demememiz lazım. Üç yılda anca yapılırdı. Bakın biz üç ayda yaptık, çıkıyoruz çünkü her şeyi tel elden koordine ediyoruz. Bizlerin size hizmet borcu var ve bu hizmeti de inşallah sizlerin desteğiyle başladığımız gibi görev süremiz içerisinde de sonuna kadar vereceğiz. 19 ilçemizin tamamı beklentileri çerçevesinde, Büyükşehir’in hizmetlerinden sonuna kadar memnun olacaktır. Ben bunu görüyor ve sizlerin desteğini de her zaman yanımda hissediyorum. Allah çıktığımız bu hizmet yolculuğunda birlik ve beraberlik içerinde güzel memleketimize en iyi şekilde hizmet etmeyi bizlere nasip etsin. Burada çalışan arkadaşlarımız olmak üzere katkı veren ve sabır gösteren başta mahalle sakinlerimiz ve cadde çevresinde yaşayan kardeşlerimize teşekkür ediyor, bu yolun memleketimiz ve Ünyemiz’e hayırlar getirmesini temenni ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-