eskort samsun

ÜNYENETHABER

AK PARTİ KONGRESİNİ CANLI İZLEYİN

AK PARTİ KONGRESİNİ CANLI İZLEYİN
12 Eylül 2015 - 15:37

 

ZZZZ

canli_izle

AK PARTİ 5. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ

Yazdir
– AK PARTİ OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ’NDEN NOTLAR
– BAŞBAKAN DAVUTOĞLU,KONGREDEKİ KONUŞMASINDA PARTİLİLERE “BİRLİK, DİRLİK, KARDEŞLİK” MESAJI VERDİ
– BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN KÜRSÜDE KONUŞTUĞU SIRADA TRİBÜNLERDEN AÇILAN “DAVUTLARIN OĞLU AHMET, SENİNLE GURUR DUYUYOR ÜMMETİ MUHAMMET” YAZILI PANKART DİKKAT ÇEKTİ

– AK Parti Olağan Büyük Kongresi’nde konuşma yapıyor. 13 yıldır kesintisiz iktidar olan AK Parti’nin, 5. Olağan Büyük Kongresi devam ediyor. Parti yönetiminin yeniden şekillenmesi beklenen kongrede, parti tüzüğünde de değişiklikler yapılacak.
Kongre salonuna asılan pankatlarda “birlik ve beraberliğin” yanı sıra “tek başına iktidar ve istikrar” vurgusu dikkat çekti. Başbakan Davutoğlu’nun kürsüde konuşma yaptığı sırada tribünlerden açılan “Davutların oğlu Ahmet, seninle gurur duyuyor ümmeti Muhammet” yazılı pankart dikkat çekti.
Partililer tarafından hınca hınç doldurulan salonda kongre öncesinde AK Parti’nin 14 yıllık hikayesini anlatan bir video gösterildi. AK Parti tarihinden önemli kesitlerin ve partinin yaşadığı zorlukların özetlendiği film sırasında trübünlerde duygusal anlar yaşandı. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin her geçtiği anda trübünlerden büyük alkış tufanı yükselirken “işte teşkilat işte başkan”, “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atıldı.
81 İLDEN YÖRESEL KIYAFETLİ GENÇLER KATILDI
Kongre AK Parti’nin bir Türkiye partisi olduğunu göstermek için 81 ilden yerel kıyafetli vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sırasında Türk bayrakları açıldı.
ATLI POLİSLER GÖREVDE
Kongrede olağanüstü güvenlik tedbirleri dikkat çekti. Atlı polislerin de aralarında bulunduğu 4 bin polis görev yaptı. Atlı polisler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
6 DİLE ÇEVİRİ
Başbakan Davutoğlu’nun kongre konuşması Türkçe’nin yanısıra aynı anda Arapça, Kürtçe, Rusça, Fransızca, İngilizce ve Almanca da yayınlandı.
ÖNCE SALON DIŞINA SESLENDİ
Kongreye Türkiye’nin dört bir yanından 40 bin kişi katıldı. Vatandaşların rahat ulaşımı için 1071 otobüs görev yaptı. Kongreyi 12 bin kişi salon içerisinden izlerken onbinlerce kişi de salon dışında kurulan dev platformanlardan ve ekranlardan ekranlardan ve takip etti. Başbakan Davutoğlu kongre salonundaki konuşmasından önce salon dışındakilere seslendi.
Kongreye bin 445 delegenin yanısıra delege olmayan 433 eski milletvekili, 16 bakan ve bakan yardımcısı, 30 başkan yardımcısı, 25 MYK yedek üyesi, 63 kurucu il başkanı, 687 eski il ve ilçe başkanın yanı sıra AK Parti Gençlik Kolları’ndan 10 bin genç, Kadın Kolları’ndan da 16 bin kadın üye katıldı.
Salon dışında 3 bin kişilik soğutmalı çadır ve mecsitler hazırlandı. 40 bin konuğa kumanya, çorba, simit, poğaça ve çay servisi yapıldı.
ENGELLİLERE ÖZEL YER VE DAVETİYE
Engelli vatandaşlar salona kolay ulaşımı ve salon içinde rahat etmesi için için özel tedbirler alındı. Engelliler salonu rahat görebilmeleri için en hakim noktaya yerleştirildi. Görme engelliler için özel alfabeli davetiyeler ve yaka kartları hazırlandı. Yine Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının işitme engellilerin de anlaması için işaret dili kullanıldı.
800 BASIN MENSUBU İZLEDİ
Kongreye ulusal ve uluslararası basın büyük ilgi gösterdi. 50 ulusal 20 uluslararası basın kuruluşu kongreyi izledi. 800 basın mensubu akredite edildi.
ERDOĞAN FİLMİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Kongrede sürpriz filmler de gösterildi. Bunlardan biri de kurucu lider Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan filmdi. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı kampanyasında da kullandığı Sezai Karakoç’un Sürgün Ülkeden Başkantler Başkenti’ne şiirini okumasıyla son bulan film salonda duygusal anların yaşanmasına yol açtı. Film büyük beğeni topladı.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN BİR YILI
Kongrede sürpriz videolordan biri de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun son 1 yılını anlatan kısa film oldu. Bir yıl içerisinde yaşanan önemli olayların anlatıldığı filmde ayrıca Davutoğlu’nun başta çocuklara yönelik sevgisi olmak üzere insani yönleri anlatıldı. Film büyük beğeni topladı.
YABANCI KONUKLAR İÇİN ÖZEL DERGİ
Kongrede Türkiye Bülteni Dergisi’nin özel sayısı dağıtıldı. Dergide koalisyon görüşmeleri sırasında yaşananların perde arkası ve Çözüm Süreci’nde bütün aşamalar tarih tarih anlatıldı. Ayrıca yabancı konuklara AK Parti’yi anlatan bir dergi dağıtıldı.
11. CUMHURBAŞKANI GÜL’ÜN MESAJI OKUNDU
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bizzat davet ettiği 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kongreye katılmadı ancak mesaj gönderdi. Gül’ün mesajı salonda alkışlarla karşılandı.
GENİŞ KATILIM
Kongreye dünyanın dört bir yanından siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Katılanlardan bazıları şunlar:
“CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel
BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yeliz
Demorat Parti Muhammet Kelleci
DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi
Hüdapar Genel Sekreteri Mehmet Yavuz
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez
Anavatan Partisi Genel Sekreter Zeki Özdemir
Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkan Kenan Kaplan
TOBB Başkanvekili İbrahim Çağlar
TESK Başkanı Bedevi Palandöken
Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Aslan
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım
SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran
CEM Vakfı Genel Başkanı İzzettin Doğan
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak
TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül
Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun
Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcan
TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın
İlim Yayma Cemiyeti’nden Yücel Çelik
Kıbrıs Demokrat Partisi Genel Başkanı Serdar Denktaş”.

– AK PARTİ 5. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ
– PARTİLİLER SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN ARENA’YA AKIN ETTİ
– SALONA SIĞMAYAN PARTİLİLER KONGREYİ DEV EKRANLARDAN TAKİP EDİYOR

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi için 81 ilden gelen partililer sabahın erken saatlerinde Arena Spor Salonu’na akın ettiler.
AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi Arena Spor Salonu’nda başladı. Partililer sabahın erken saatlerinden itibaren Arena’ya akın ettiler. Kongrenin yapıldığı Arena Spor Salonu’nun içine sığmayan binlerce partili için salon dışında da kongreyi izlemeleri için sandalyeler konuldu ve dev ekranlar yerleştirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Arena çevresinde vatandaşlar içeriye arama yapılmasının ardından alındı. Öte yandan güvenlik önlemleri kapsamında Arena çevresinde atlı polislerde dolaşıyor.
Arena Spor Salonu önünde tezgah açan simitçiler, köfteciler ve su satıcıları ise satışlardan memnun olduklarını söylediler. Satışlarının iyi olduğu söyleyen simitçi, “13-14 yıldır iyi bugün daha iyi. Türkiye Cumhuriyeti olarak 2002’den beri AK Parti’nin ekmeğini yiyoruz. İnşallah bundan sonra da yemeğe devam edeceğiz. Millet partisinin arkasında liderinin arkasında Cumhurbaşkanının, Başbakanının arkasında. Her şeyin üstesinden geleceğiz. Ak Parti budur” ifadelerini kullandı.
Köfte satışlarının da iyi olduğunu söyleyen esnaf, “İnşallah vatan için millet için hayırlısı olur” dedi.
Kongreyi salon dışında dev ekranlardan takip eden Gaziantep’ten gelen partililer, “Şahinbey Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesiyim. Arena’ya girmek çok isterdim. Maalesef giremedim ama buradan seyrediyorum. Bu yoğun coşkuyu inşallah seçimlerde de göreceğiz. İnşallah Allah Türkiye’mizi feraha ulaştıracak” diye konuştu.
AK Parti’yi tek parti yapmak için geldiklerini söyleyen Fadime Saki, şunları kaydetti:
“Yüzde 55 bu kez AK Parti oylarını artırarak alacak. Vatandaşlarımız artık doğru yolu bulmuştur. Şu iki ay sürecinde bu istikrarsızlık, işadamları olsun ev hanımları olsun artık gerçeği görüyorlar. Bu kanın durması için mecburen AK Parti’ye vermek zorunda. Kürt kardeşlerimiz açıkça bu kanın duracağını barış sürecinin etkili olacağını düşünerek oy verdiler. Bu oyların tamamı bize gelecek. Ak Parti tek başına iktidar olacak Allah’ın izniyle.”
Balıkesir’den gelen partililerde gelecek için AK Parti’nin oylarının yüzde 55’in altına düşmemesi gerektiğini ifade etti.

AK PARTİ OLAĞAN BÜYÜK KONGRE
– AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN DAVUTOĞLU:
– “1 KASIM SEÇİMLERİ BİR MİLATTIR. AK PARTİ 5. OLAĞAN KONGREMİZ BU MİLADIN DOĞUM İŞARETLERİNİ VERİYOR”
– “KURUCU DEĞERLERİMİZİN BÜTÜN PARTİ KİTLELERİNE, TEŞKİLATLARA, DELEGELERE VE BÜTÜN PARTİ KADROLARINA YAYILABİLMESİ İÇİN YENİ BİR KURUL OLUŞTURUYORUZ. SİYASİ ERDEM YÖNETİM KURULU”
– “İKİ ÖNEMLİ YENİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI DAHA KURUYORUZ. BİRİSİ İNSAN HAKLARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI DİĞERİ DE ŞEHİR, ÇEVRE VE KÜLTÜR İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI”
– “YİNE TÜZÜĞÜMÜZLE BİRLİKTE 25. DÖNEM’İN KISA OLMASI SEBEBİYLE 3 DÖNEM KURALINA BAZI İSTİSNALAR GETİRİYORUZ. ÖNEMLİ OLAN ŞU, BÜTÜN BU KURALLARDA ESAS OLAN AK PARTİ’NİN RUHUDUR”
– “AK PARTİ’YLE YOLA ÇIKANLARIN NİYETİ, HEDEFİ MEVKİ VE MAKAM DEĞİL SADECE MİLLETİN DEĞERLERİ, MİLLETİN HEDEFLERİDİR. KİM MEVKİ VE MAKAM İÇİN YOLA ÇIKARSA BİZİM ARAMIZDA BARINAMAZ”
– “1 KASIM’A DOĞRU YÜRÜRKEN BÜTÜN TEŞKİLATLARIMIZI, GENÇLERİMİZİ, KADINLARIMIZI GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DAVET EDİYORUM. GENÇLERİMİZ UFKA BÜYÜK UMUTLARLA BAKSINLAR”

AK PARTİ’NİN YENİ MKYK’SI AÇIKLANDI

Yazdir
– AK PARTİ’NİN YENİ MKYK’SI AÇIKLANDI
– BİN 380 DELEGENİN İMZASIYLA BİNALİ YILDIRIM, EFKAN ALA, CEMİL ÇİÇEK, BURHAN KUZU AK PARTİ’NİN YENİ MKYK LİSTESİNDE YER ALDI

ENİSE YAPAR – SİNAN USLU
ANKARA (İHA) – AK Parti’nin yeni Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri belli oldu. Cemil Çiçek, Binali Yıldırım, Efkan Ala, Burhan Kuzu, Berat Albayrak da MKYK’da yer alan isimlerden oldu.
AK Parti’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) yer alan isimler açıklandı. Buna göre, yeni MKYK’da yer alan isimler şöyle:
ASIL ÜYE
ABDÜLHAMİT GÜL
ALİ AYDINLIOĞLU
ALEV DEDEGİL
ASUMAN ERDOĞAN
AYHAN SEFER ÜSTÜN
AYŞENUR BAHÇEKAPILI
AZİZ BABUŞÇU
BEKİR BOZDAĞ
BERAT ALBAYRAK
BİNALİ YILIDIRIM
BÜLENT GEDİKLİ
BURHAN KUZU
CEMİL ÇİÇEK
ÇİGDEM KARAASLAN
EDİBE SÖZEN
EFKAN ALA
FARUK ÇELİK
FATİH ŞAHİN
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
GALİP ENSARİOĞLU
HAYATİ YAZICI
HAMZA DAĞ
MEHDİ EKER
MEHMET ALİ ŞAHİN
MEHMET BABAOĞLU
MEHMET DOĞAN KUBAT
MEHMET ERDEM
MEHMET MUŞ
MEHMET MÜEZZİNOĞLU
MEHMET ÖZHASEKİ
METİN DOĞAN
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU
MUSTAFA ATAŞ
MUSTAFA ŞENTOP
NİHAT ZEYBEKCİ
NACİ AĞBAL
NUMAN KURTULMUŞ
NURETTİN CANİKLİ
NÜKHET HOTAR
ÖMER ÇELİK
ÖZNUR ÇALIK
RAZA KAVAKÇI
RECEP AKDAĞ
SELÇUK ÖZTÜRK
SELÇUK ÖZDAĞ
SÜLEYMAN SOYLU
VEDAT DEMİRÖZ
YALÇIN AKDOĞAN
YAŞAR KARAYEL
ZEKİ AYDIN

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ
Tüzük değişikliği Komisyonu’nun raporunun okunmasının ardından, müzakere edilerek oylandı. Divan Başkanlığı’na ulaşılan rapor Divan Üyesi İlknur İnceöz tarafından okundu.
Divan Başkanı Bozdağ, adaylık müracaatı için tespit edilen süre içinde bin 380 delegenin imzasıyla genel başkanlık adaylık teklif önergesinin iletildiğini belirterek, yine bin 380 delegenin imzasıyla listenin iletildiğini ifade etti. Bozdağ, AK Parti Genel Başkan adayı olarak Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun Divan Başkanlığı’na arzedildiğini söyledi. Davutoğlu, Genel Başkanlık için tek aday olarak gösterildi.

yunus_emre-21-214x30044 img288
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-