eskort samsun

ÜNYENETHABER

OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI 

OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI 
14 Eylül 2015 - 11:10

ORDU'DA OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUN

ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUN

Ordu’da 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı.

Ordu’da 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileri ile birlikte mağazalara gelen çocuklar, eğitim alacakları okula uygun kıyafetleri satın almaya başladı. 28 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı için okul kıyafetleri satışlarının iyi gittiğini belirten esnaf ise bu sezon beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi. Ordu’nun Altınordu ilçesi İsmet Paşa Caddesi’nde okul kıyafetleri satan Ali Şen, sezonun 10 gün önce başladığını ve rutin bir şekilde devam ettiğini söyledi. Vatandaşın ilgisinin yoğun olduğunu vurgulayan Şen, bu yoğunluğun okulların açıldığı ilk haftaya kadar devam edeceğini ifade etti.

“TATİL SÜRESİNİN UZAMASI AVANTAJ OLDU”ORDU'DA OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUN
Geçtiğimiz yıllarda okul aile birliklerinin aldıkları kararla tek tip kıyafetlere dönülmesinin esnafı mutlu eden bir davranış olduğunu dile getiren Ali Şen, sezonu değerlendirdi. Bazı ürünlerde beden sıkıntısı yaşandığını aktaran Şen, “Velilerimizin geçtiğimiz yıllarda aldıkları kararla tek tip okul kıyafetleri tercih etmesi bizleri mutlu etti. Bizler velilerimizi yoğunluk artmadan mağazalarımıza bekliyoruz. Sezonun açıldığı 10 günlük sürede yoğunluk vardı ancak yüksek ilçelerdeki vatandaşlarımızın ve tatili bitenlerin geri dönmesi ile bu yoğunluk daha da çok artacaktır. Bu günlerde bazı ürünlerde beden sıkıntısı yaşıyoruz. Okulların geç açılacak olması bizim için avantaj oldu. Bu süre bize eksik olduğumuz konularda zaman kazandırdı ve müşteriyi eli boş göndermemiş olduk. Okul kıyafetleri satan esnafının en çok yoğunluğu okulların açılmasına 1-2 gün kala göreceğini düşünüyorum” dedi.

“FINDIĞIN OKUL ALIŞVERİŞENE ETKİSİ FAZLA DEĞİL”
Bu yıl Ordu’da fındık sezonunun bereketli geçmesinin kendilerine etkisinin az olduğunu vurgulayan Şen, “Fındık Ordu için önemli bir ürün. Ancak okul kıyafetleri, eşyaları ve kırtasiye ürünlerinin satışında bunun etkisini fazla görmüyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu yüzden aileler fındığa bağlı kalmadan çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Tabi ki, ekonomik durum kaliteye etki ediyor. Bu anlamda fındığın okul alışverişine aşırı dORDU'DA OKUL HAZIRLIKLARI BAŞLADI ESNAF SATIŞLARDAN MEMNUNerecede etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Bu yıl sattığımız en düşük okul kıyafetleri 80 TL, ürününe göre değişiklik gösteren en yüksek okul kıyafeti ise 190 TL seviyesinde. Ayrıca veliler ürünlerin sağlıklı olduğunu kontrol etmeleri ve alışveriş yaptığı mağazadan uyumluluk belgelerini almaları gerekiyor. Satışlarımız şuanlık güzel gidiyor. İnşallah güzel bir sezon geçireceğiz” diye konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-