eskort samsun

ÜNYENETHABER

KASAPTA AZALAN İŞLER, KURBAN KESİMİ İLE HAREKETLENECEK 

KASAPTA AZALAN İŞLER, KURBAN KESİMİ İLE HAREKETLENECEK 
18 Eylül 2015 - 17:27

KASAPTA AZALAN İŞLER, KURBAN KESİMİ İLE HAREKETLENECEK ORDU'DA KURBAN BAYRAMI DOLAYISI İLE ARTAN ET FİYATLARI, ET ALIM ORANLARINDA AZALMAYA YOL AÇTI, AZALAN ET SATIŞLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENEN KASAPLAR İSE BU DURUMU KURBANLIK KESEREK ATLATMAK İSTİYOR

 ORDU’DA KURBAN BAYRAMI DOLAYISI İLE ARTAN ET FİYATLARI, ET ALIM ORANLARINDA AZALMAYA YOL AÇTI, AZALAN ET SATIŞLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENEN KASAPLAR İSE BU DURUMU KURBANLIK KESEREK ATLATMAK İSTİYOR

Ordu’da yaklaşan Kurban Bayramı ile artan et fiyatları vatandaşın ete olan ilgisini düşürürken, kasaplarda da et satışları azaldı. Kasaplarda et satışlarında yaşanan bu olumsuz durumu kurbanlık keserek atlatmayı düşünüyor.

Türkiye’de ve dünya da yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle et fiyatlarında artış yaşanıyor. Fiyatlardaki artış sebebi ile vatandaşın alım gücünün azalması kasapları olumsuz etkiliyor. Kargas kemikli etin 32, kemiksiz kuşbaşı et ve kıymanın 38-40 TL olduğu Ordu’da vatandaş kasaplara uğramıyor. Fiyatlarda yaşanan artıştan dolayı işlerin azaldığı kasaplar bu durumu kurbanlık hayvan keserek atlatmak istiyor. Ordu’nun Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesi’nde 17 yıldır kasaplık yapan 42 yaşındaki Volkan Otur, artan et fiyatlarının ve yaklaşan Kurban Bayramı’nın et satışlarını olumsuz etkilediğini söyledi. Yüksek fiyatlar sebebi ile vatandaşın kırmızı ete ilgisiz kaldığını belirten Otur, satışların azaldığı dönemi kurbanlık hayvan kesip, kıyma çekerek atlatmak istediklerini ifade etti.

“VATANDAŞTA EVİME ET GİRECEK DÜŞÜNCESİ VAR”
Vatandaşın Kurban Bayramı dolayısıyla artan et fiyatlarına bağlı olarak ete ilgisiz kaldığını vurgulayan kasap Volkan Otur, “Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile et fiyatlarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Kemikli eti 32, kemiksiz kuşbaşı et ve kıymayı da 38-40 TL arası değişen fiyatlarla satıyoruz. Fiyatlar yüksek olunca vatandaşında ete olan ilgisi azalıyor. İşlerin azalmasında kurban kesecek vatandaşların ‘zaten kurban keseceğim ete ihtiyacım yok’ demesi, kesmeyecek olanlarında kesenlerden beklentisi biz kasapların işinin bu günlerde azalmasını sebep oluyor. Bu durum bayram sonrası da en az 1 ay boyunca bu şekilde devam edeceği gösteriyor” dedi.

KASAPLAR BOŞLUĞU KURBAN KESEREK DOLDURACAK
Et satışlarındaki olumsuz durumu kurbanlık keserek geçireceklerini aktaran Otur, “Kurban geldi et fiyatları arttı, buna bağlı olarak kasapların işleri azaldı. Biz de her Kurban Bayramı’nda yaşanan bu olumsuz durumu kurbanlık kesimi ve kıyma çekerek atlatmaya çalışıyoruz. Bir kurbanlık hayvanı kesip parçalayarak pay etmenin maliyeti 200 TL civarında. Bu yıl kurbanlıklar bu fiyatlarla kesilir. Kurban kesiminde özellikle bayramın 1. günü yoğunluk bekliyoruz. Kesilen etleri kıyma yaptıracak vatandaşlarımız da olacak. Kıyma çektirme işi ise diğer günler yoğunluk kazanacaktır” diye konuştu.

img288 yunus_emre-21-214x30044

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-