eskort samsun

ÜNYENETHABER

Yeni Eğitim-Öğretim Sezonu Törenle Açıldı

Yeni Eğitim-Öğretim Sezonu Törenle Açıldı
29 Eylül 2015 - 18:03

ÜNYE'DE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM ŞEN'LİK İÇİNDE START ALDI

2015-2016 Eğitim-Öğretim sezonu yapılan tören ve şenlik eşliğinde start aldı.
Atatürk İlkokulu’nda yapılan törene, Ünye İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, Okul müdürleri, kurum amirleri veliler ve öğrenciler katıldı.
Programda açılış konuşması yapan Atatürk İlkokulu Müdürü Ertan Gül; “İlköğretim ve eğitim sadece bilgiyi amaçlamaz, ilköğretim meselesi demek büyük önder Atatürk’ün dediği gibi vatan millet ve bayrak meselesidir. Milletçe kardeşliğe milli birlik ve beraberliğe acıları ve sevinçleri paylaşmaya en çok ihtiyacımız olan bir süreçten geçiyoruz. İşte tamda burada okulun ve eğitimin birleştiriciliği ve bir arada yaşamayı öğretmesi ön plana çıkıyor. Bu görev bilinci ile ve sevgi ile başladığımız eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.
Konuşmanın ardından öğrencilerin halk oyunları gösterileri ve etkinlikleri devam etti. Program kapsamında Atatürk İlkokulu 3/D sınıfı öğrencileri Melodika gösterisi yaparak, şarkı söylediler.
Etkinliklerin ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Tüm engelleri aşarak akademik anlamda kendisini geliştiren 3. sınıf öğrencisi Yasin Çınkıl’a ödülünü Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, ilçede düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 4. sınıf öğrencisi Eylül Ezgi Abatay’a ödülünü Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, İstiklal Marşı güzel okuma yarışmasında okulu temsil eden 1.sınıf öğrencisi İlayda Ilgın Kaynar ve masal anlatma yarışmasında birinci olan 4. sınıf öğrencisi Elif Demir’e ödüllerini Ünye İlçe Kaymakamı Mustafa Demir verdi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-