eskort samsun

ÜNYENETHABER

KARDEŞLERİMİZE KARŞI KOMŞULUK VAZİFEMİZİ YAPARIZ”

KARDEŞLERİMİZE KARŞI KOMŞULUK VAZİFEMİZİ YAPARIZ”
29 Eylül 2015 - 18:32

 

KURTULMUŞ: "SEÇİM HÜKÜMETİ SORUMLULUKLARINI KUSURSUZ YERİNE GETİRMEKTEDİR" BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ: "TÜRKİYE'Yİ SEÇİME GÖRTÜRMEKLE YÜKÜMLÜ BİR SEÇİM HÜKÜMETİ VAR VE BU SEÇİM HÜKÜMETİ BÜTÜN SORUMLULUKLARINI KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEKTEDİR" "MÜLTECİ MESELESİNDE BÜTÜN DÜNYA ZENGİNLERİ BİZE 'AFERİN AFERİN' DİYORLAR AMA KİMSE BU YÜKÜN ALTINA ELİNİ SOKMUYOR. HİÇ KİMSEDEN BİR KURUŞ PARA GELMESE BİLE BİZ BU KARDEŞLERİMİZE KARŞI KOMŞULUK VAZİFEMİZİ YAPARIZ, YAPMAYA DA GAYRET EDİYORUZ"

KURTULMUŞ: “SEÇİM HÜKÜMETİ SORUMLULUKLARINI KUSURSUZ YERİNE GETİRMEKTEDİR”
– BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ:
– “TÜRKİYE’Yİ SEÇİME GÖRTÜRMEKLE YÜKÜMLÜ BİR SEÇİM HÜKÜMETİ VAR VE BU SEÇİM HÜKÜMETİ BÜTÜN SORUMLULUKLARINI KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEKTEDİR”
– “MÜLTECİ MESELESİNDE BÜTÜN DÜNYA ZENGİNLERİ BİZE ‘AFERİN AFERİN’ DİYORLAR AMA KİMSE BU YÜKÜN ALTINA ELİNİ SOKMUYOR. HİÇ KİMSEDEN BİR KURUŞ PARA GELMESE BİLE BİZ BU KARDEŞLERİMİZE KARŞI KOMŞULUK VAZİFEMİZİ YAPARIZ, YAPMAYA DA GAYRET EDİYORUZ”

– Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’yi seçime götürmekle görevli olan bir seçim hükümeti var. Bu yunus_emre-21-214x300seçim hükümeti terörle mücadelede ve birçok diğer işlerde ben seçim hükümetiyim, geçici hükümetim diyerek ertelememekte, bütün sorumluluklarını eksiksiz ve kusursuz bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır” dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu İl Başkanlığı tarafından düzenlen Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı kapsamında Ordu’da görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya, Kurtulmuş’un yanı sıra, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, milletvekili adayları Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Mehmet Kara, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve muhtarlar katıldı. Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, muhtarların mesai arkadaşları olduğunu ve onların sorunlarını gidermede önemli bir görev üstlendiklerini söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu seçim hükümetine değinen Kurtulmuş, geçici hükümetin her türlü sorumluluklarını kusursuz bir şekilde yerine getirdiğini ifade etti.

“SEÇİM HÜKÜMETİ SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRİYOR”
7 Haziran seçimleri sonrası bir hükümetin ve bir koalisyonun çıkmadığını ancak kurulan geçici hükümetin sorumluluklarını yerine getirdiğini aktaran Kurtulmuş, “Türkiye bir seçim yaptı ve o seçimi geride bıraktı. Bu img288seçimden bir iktidar çıkmadı, bu seçimden tek başına iktidar çıkmadığı gibi bu seçimden koalisyon hükümeti de çıkmadı. Türkiye’de ilk defa demokrasi tarihimizde karşılaştığımız anayasal bir durum olan seçim hükümeti ile 1 Kasım seçimlerine gidiyoruz. Bu hükümet bir koalisyon hükümeti değildir. Anayasal zorunluluk olarak bütün partilere teklif edilmiş, sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanımız tarafından AK Parti Genel Başkanı sıfatı ile değil bağımsız bir milletvekili sıfatı ile hükümeti kurma çalışmalarını sürdürmüştür. Dolayısıyla ortada bir koalisyon hükümeti yok, Türkiye’yi seçime götürmekle görevli olan bir seçim hükümeti var. Bu seçim hükümeti terörle mücadelede ve birçok diğer işlerde seçim hükümetiyim, geçici hükümetim diyerek ertelememekte bütün sorumluluklarını eksiksiz kusursuz yerine getirmeye çalışmaktadır. Bu bağlamda millet 1 Kasım’da tek başına iktidar şansını verecek ve Türkiye çok güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir” diye konuştu.

“KİMSEDEN KURUŞ PARA GELMESE DE BİZ KARDEŞLERİMİZE KARŞI VAZİFEMİZİ YAPARIZ”
7 Haziran seçimlerinden sonra artış gösteren mülteci meselesinde yaşanan olaylar hakkında konuşan ve mültecileri kardeşleri gibi gördüklerini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, “Seçim sonrası terör olaylarının ardından ortaya çıkan bir diğer mesele ise mülteci meselesidir. Mülteci meselesinde son derece zor bir sürece girildi. Türkiye kullanılarak Doğu Akdeniz mülteci göç yolu üzerinden Avrupa’ya birçok insan ulaşmaya çalıştı. Biz 4-5 yıldan bu yana mülteci sorunu ile karşı karşıyayız. 2 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yapıyoruz. Yaklaşık 7 milyar doların üstünde bir fatura ödedik. Bütün dünya zenginleri bize ‘aferin aferin’ diyorlar ama kimse bu yükün altına elini sokmuyor. Kimse bu meseleyi görüp çözüm ortaya koymak için çalışma yapmıyor. En son Aylan bebeğin cesedinin denizden karaya vurması ile birlikte herkesin kafasına dank etti, yeni gördüler meseleyi. Avrupa’ya tren yollarını kullanarak geçmeye çalışan insanları gördünüz. Bizde Mehmetçik Kobani’den gelen üç aylık bebeği kucağını almış sarmalamış sınırı öyle geçirirken, Avrupa’ya giden mültecilere elinde kamera ile kameraman çelme takıp düşürmekte ve neredeyse ondan intikam almak istiyor. Biz insanlık dersi veriyoruz. Biz insani bir diplomasi yürütüyoruz. Biz her türlü yükün altına elimizi koyuyoruz, başkaları seyrediyor. Seyretmek bir yana dursun aman bu mülteciler bize girmesin diye dikenli teller örüyorlar. Biz kimseden sadaka istemiyoruz. Hiç kimseden bir kuruş para gelmese bile biz bu kardeşlerimize karşı komşuluk ve insanlık vazifemizi yaparız yapmaya da gayret ederiz” şeklinde konuştu.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-