eskort samsun

ÜNYENETHABER

KETEM’DE SON 10 GÜN

KETEM’DE SON 10 GÜN
02 Ekim 2015 - 3:03

Adsız

Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ünye’de yapılan ve 5 yıllığına kira gideri Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılanacak olan Ünye Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) hazırlıklar son aşamaya geldi. Ordu’da 2.’sinin Ünye’ye kazandırılacak olduğu birimin 10 gün içinde faaliyete geçeceği öğrenildi.

Ünye Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Saliha Yeşilduman, gazetemize yaptığı açıklamada, Ünye Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi’nin (KETEM), Liseler Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi 3. Sokak No:10 adresinde hizmete yakın zamanda başlayacağını söyledi.

 

KETEM’de hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Yeşilduman, KETEM birimi tarafından meme kanseri nedenleri, belirtileri, korunma yöntemleri ve erken tanı tarama yöntemleriyle, kendi kendine meme muayenesi konularında eğitim faaliyetleri düzenleyerek duyarlılık ve farkındalık sağlanmaya çalışılacağını vurguladı. Dr. Saliha Yeşilduman, KETEM’de meme kanseri, servisk (rahim ağzı) kanseri, kolon (bağırsak) kanseri yönünden risk gruplarının taramalarının ücretsiz olarak yapılacağını sözlerine ekledi.

Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ünye’de yapılan ve 5 yıllığına kira giderini karşılayacak olan Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, kanser hastalığının ciddi bir hastalık olduğunu, bu hastalığın erken teşhisi noktasında böyle bir görev almanın kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Kanser hastalığında erken teşhis çok önemli ve erken teşhis konulan hastalar bu hastalıktan kurtulabiliyor. Bu anlamda erken teşhis konusunda böyle bir birimin Ünye’ye kazandırılması ile son derece anlamlıydı ve sağlıklı insanlarda belli periyotlarda giderek kansere yakalanmadan tedbirini almış olacaklar. Biz ÜTSO olarak böyle bir çalışmanın içerisinde yer almamız gerektiğine inandık. Böyle bir merkez hem kendi üyelerimiz, hem de bölge insanımız açısından önemli. Bu anlamda gücümüzün yettiğince de destek veriyoruz.”

yunus_emre-21-214x300 img288

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-