eskort samsun

ÜNYENETHABER

‘ÖZÜRLÜ OTOPARK’ BELEDİYE BİNASI OLDU 

‘ÖZÜRLÜ OTOPARK’ BELEDİYE BİNASI OLDU 
30 Eylül 2015 - 14:47

‘ÖZÜRLÜ OTOPARK’ BELEDİYE BİNASI OLDU CHP’Lİ SEYİT TORUN DÖNEMİNDE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN TEMELİNİ ATTIĞI, ANCAK BİR KAÇ AY KULLANILDIKTAN SONRA ATIL DURUMA GELEN KATLI OTOPARK BİNASI ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİ HİZMET BİNASINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ KULLANILMADAN ATIL DURUMA DÜŞEN VE HİZMET VEREMEYEN 6 MİLYON LİRALIK ESKİ OTOPARK  İÇİN HER AY 500 BİN TL TAKSİT ÖDENİYOR

CHP’Lİ SEYİT TORUN DÖNEMİNDE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN TEMELİNİ ATTIĞI, ANCAK BİR KAÇ AY KULLANILDIKTAN SONRA ATIL DURUMA GELEN KATLI OTOPARK BİNASI ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİ HİZMET BİNASINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ 

KULLANILMADAN ATIL DURUMA DÜŞEN VE HİZMET VEREMEYEN 6 MİLYON LİRALIK ESKİ OTOPARK İÇİN HER AY 500 BİN TL TAKSİT ÖDENİYOR

Halen CHP Ordu Milletvekili olan Seyit Torun’un Ordu Belediye Başkanlığı’nın son yılında hizmete açtığı, ancak otomobil dışında hiçbir araç giremediği için Ordulular tarafından ‘özürlü otopark’ olarak isimlendirilen bina, Altınordu Belediyesi’nin çalışmaları sonunda yeni belediye binası haline getiriliyor.

CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun’un belediye Başkanlığı döneminde ‘Büyük Yatırım’ sloganları ile 17 Mayıs 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından temeli atılan ve 7 Aralık 2013 tarihinde hizmete açılan ‘Ordu Yeni Mahalle Katlı Otoparkı’nın bir süre sonra sadece otomobillere hizmet verebileceği, minibüs ve yüksek tonajlı araçların giremeyeceği ortaya çıktı. Açıldığı günden bu yana hiçbir zaman yüzde 100 oranında dolmayan, inşaat tekniği oldukça bozuk, çatısı akan ve sıvaları dökülmüş olarak bekletilen katlı otopark halk arasında ‘özürlü otopark’ olarak anıldı.KURTULMUŞ: "İŞÇİLERİN BIRAKILMASI KONUSUNDA İNCE DİPLOMASİ UYGULANDI" BAŞBAKAN YARDIMCISI VE HÜKÜMET SÖZCÜSÜ NUMAN KURTULMUŞ: "İLK GÜNDEN İTİBAREN İŞÇİLERİN NEREDE OLDUĞU VE NE ŞEKİLDE TUTULDUĞU KONUSUNDA BİLGİMİZ VARDI İLK GÜNDEN İTİBAREN BIRAKILMALARI İLE İLGİLİ İNCE DİPLOMASİ UYGULANIYORDU" "İŞÇİLERİMİZİN BIRAKILMASI TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR BAŞARIDIR"
30 Mart 2014 yerel seçimlerinin ardından Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte Ordu Belediyesi’nin yerine kurulan Altınordu Belediyesi için yeni hizmet binası ihtiyacı ortaya çıkınca, katlı otoparkın yeni bir düzenleme ile hizmet binasına çevrilmesi öngörüldü. Altınordu Belediye Meclisi’nin bu teklifi kabul etmesiyle birlikte yıl başında başlayan inşaat çalışmaları önemli bir aşama kaydetti.

TAM DONANIMLI BELEDİYE BİNASI
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, eski otoparkın revize edilmesiyle birlikte yeni hizmet binasına kavuşacaklarını belirtti. Yeni hizmet binasının 17 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacağını belirten Tekintaş, “Fen İşleri Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü kendilerine ait ayrı bir binada bulunuyorlar. Ancak Belediyenin bazı birimleri farklı binalarda hizmet veriyor. Bu yeni binamızda tüm birimler birleşmiş olacak. Binanın birinci katında el sanatları sergi alanı ve geniş, modern ve tam donanımlı mescit yer alacak. Diğer katlarda belediyenin tüm birimlerinin yer alacağı birimler bulunacak. Binanın hizmete girmesiyle belediyemizin işleri daha kolay ve işler hale gelecek” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce 6 milyon liraya inşa edilen, ancak kullanılamadığı için atıl kalan katlı otoparkın borcunun yapımcı firma olan sözleşme gereği mecburiyetten ödenmesine devam edildiğini belirtmiş, her ay 500 bin TL taksit ödemek zorunda olduklarını dile getirmişti.

 

yunus_emre-21-214x300 img288

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-