eskort samsun

ÜNYENETHABER

ARAPLAR’DAN DEV YATIRIM

ARAPLAR’DAN DEV YATIRIM
03 Ekim 2015 - 0:02

Yaylada 100 milyon dolarlık golf tesisi

Adsız

Arapların Ordu’ya ilgisi artarak devam ediyor.Ordu’da yatırım yapmayı düşünen Arap iş adamları özellikle yayla turizmine önem veriyorlar.Ordu’da şimdiden 200 ‘e yakın daire satın alan Araplar ,son olarak  turizm yatırımı için ARAPLAR ORDU’DA TATİL KÖYÜ KURACAK ORDU VALİSİ İRFAN BALKANLIOĞLU: “ARAP YATIRIMCILAR ORDU’DAN GAYRİMENKUL  VE 200'E YAKIN DAİRE SATIN ALDILAR” “YAYLALARDA BUNGALOW TÜRÜ TATİL KÖYLERİ VE 100 MİLYON DOLARLIK GOLF TESİSLERİ KURMAK İÇİN FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAPIYORLAR”yer arıyorlar.Bu taleplerini Valiye ileten Araplar için ,Ordu Valisi Balkanlıoğlu açıklamalarda bulundu.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, son bir yılı aşkın sürdürülen tanıtım çalışmaları sonunda Arap yatırımcıların Ordu’ya ilgi duymaya başladığını belirterek, “Son bir yıl içinde Arap yatırımcılar Ordu’dan gayrimenkul ve 200’e yakın daire satın aldılar. Şimdi de yaylada 100 milyon dolarlık golf tesisleri ve tatil köyü kurmak için başvurdular” dedi.
Vali Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, son bir yıldır Arap dünyasına yönelik gerçekleştirdikleri tanıtım çalışmalarından başarılı sonuçlar aldıklarını belirtti. Özellikle deniz üzerine kurulu havaalanı sayesinde denize, denizden 15 dakika mesafede yaylalara, ormanlara, şelalelere ulaşmanın mümkün hale geldiğini kaydeden Vali Balkanlıoğlu, “Tanıtım çalışmalarımızın meyvesini alıyoruz. Arap yatırımcılar Ordu’dan gayrimenkul ve 200’e yakın daire satın aldılar. Arap yatırımcı kardeşlerimiz kendileri de yaylalarda bungalow türü tatil köyleri oluşturmak istiyorlar. Ayrıca, bir ilçemizde engelliler rehabilitasyon merkezi ile yaşlı ve engellilere yönelik son derece güzel tatil köyü oluşturulacak. 100 milyon dolarlık golf tesisleri yüzme havuzları ormanın ve çiçeklerin arasında birazda rakımı yüksek bir yaylada güzel bir yatırım yapacak gerekli girişimleri yaptılar. Burası turizm potansiyeli mükemmel bir imkana sahip olduğu için hem kendi memleketindeki hemşerilerine ve vatandaşlarına hizmet etmek hem Avrupa’dan hem Türkiye’den gelecek tatil yapmak isteyen insanlarımıza yatırım yapmak için fizibilite çalışmaları yapıyorlar” diye konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, tanıtım çalışmalarına ağırlık vereceklerini de dile getirerek, “Mayıs ayında Arap dünyasını temsil eden 40 medya kuruluş temsilcisini Ordu’da ağırladık. Şimdi de 5 Kasım tarihinde Arap dünyasından 70 kadar gazeteciyi ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.

img288 yunus_emre-21-214x300

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-