eskort samsun

ÜNYENETHABER

İSVEÇ’E GIRGIRİYE DAMGASINI VURDU

İSVEÇ’E GIRGIRİYE DAMGASINI VURDU
04 Ekim 2015 - 11:50

İSVEÇ’TEKİ ULUSLARARASI KOMEDİ FESTİVALİ’NE ‘GIRGIRİYE’ DAMGASINI VURDU PERRAN KUTMAN, ULUSLARARASI KOMEDİ FESTİVALİ'NİN ONUR KONUĞU OLDU1-4 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 2’inci Uluslararası Stockholm Komedi Festivali’nde 10 ülkeden 10 komedi filmi gösterildi. Festivalin 3. günü Gırgıriye adlı filme ve Perran Kutman’a ayrıldı.
Uluslararası Stockholm Komedi Festivali’ne onur konuğu olarak katılan Perran Kutman yaptığı konuşmada, “Harika bir organizasyon. Vatanımızdan binlerce kilometre uzakta olan İsveç’te yaşayan vatandaşlarımız ve İsveçliler bu büyük salonu 500’den fazla kişinin doldurması, sıcak ilgisi beni çok mutlu etti” dedi.
Kutman, “Gırgıriye filmini 1981 yılında çok sıcak bir havada Romanların mekanı olan Sulukule’de çekmiştik. Ben ve oyuncu arkadaşlarımızın haricinde tamamen Roman vatandaşlarımızla beraber oynamıştık. Stockholm’de alt yazısı İsveççe Gırgıriye filmini göstermeleri bana gurur verdi” diye konuştu.
Festivalin çok başarılı olduğunu dile getiren Kutman, “Ben 50 senelik bir sanatçıyım. Bana o kadar çok ilgi gösterdiler ki kendimi vatanımızda yapılan festivallerdeki gibi hissettim. Festivalden Türkiye’ye mutlu olarak dönüyorum” dedi.
Festivalde ayrıca önceki gün Türk ve Balkan televizyonlarında halen filmleri gösterilen ünlü komedyen Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal’ın “Kemal Hadi Gel bi Kahve İçelim” adlı kitabının tanıtımı yapıldı

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-