eskort samsun

ÜNYENETHABER

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
07 Ekim 2015 - 11:41

IMG_5687 (3)

Ordu Valiliğince, ilçe kaymakamları ve güvenlik birimlerinin yetkililerinin katılımıyla “Seçim Güvenliği Toplantısı” yapıldı.

                Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında, Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen “Seçim Güvenliği Toplantısı”na, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, Vali Yardımcısı Ahmed Akın Varıcıer, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur ve ilçe kaymakamları katıldı.

                Toplantı başlangıcında kaymakamlara hitap eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Seçim, hem vatandaşların demokratik ve Anayasal hakkının kullanımı, hem de parlamenter sistem için çok önemli bir araçtır. Seçim, bir ülkede yaşayan vatandaşlar için en büyük nimettir. İnsanların, ülkeyi yönetecek kişileri kendi iradeleriyle belirlemeli çok önemli. Dünyanın sorunlu bölgelerine, yerlerine baktığımızda, en önemli nedenin demokrasi olmamasından kaynaklandığını görüyoruz. Onun için seçimleri demokrasinin temel kuralı olarak benimsiyoruz. İlimizde seçimin sağlıklı, huzurlu ve güven içinde geçmesi için gerekli tüm tedbirlerimizi aldık. Bu tedbirlerin belirlenmesinde yılların birikimi, tecrübesi ve deneyimi var. Bu sebeple tedbirleri önemsiyoruz. Alınan tedbirleri bugünkü toplantımızda sizlerle birlikte gözden geçireceğiz. Varsa sizlerin görüş ve önerilerinizi alacağız. Talepleriniz varsa onları dinleyeceğiz” dedi.

                Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Hüseyin Arslan tarafından slayt sunumu eşliğinde,  seçimde idarenin görevleri, seçim mevzuatı, YSK’ca belirlenen seçim takvimi, afiş ve pankart asılma usulleri, propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımı, hoparlörle propaganda yapma, basın-iletişim araçları ve internette propaganda yapma usulleri, seçim bürolarının açılma ve çalışma usulleri, propaganda serbestliği, kapalı yer toplantıları, memurların seçim gezilerine katılma yasağı, sandık alanı ve çevresi, seçim günü yasakları, konularında ilçe kaymakamlarına bilgi verildi.

                Toplantıda, ilçe kaymakamlarına bazı tavsiyelerde de bulunan Vali Balkanlıoğlu, vatandaşların karşılaştıkları sorun ve sıkıntılarda Valilik ve Kaymakamlıkları son gidilecek devlet kapısı olarak gördüğünü ifade ederek, “Devletimizin şefkatini ve sıcak yüzünü vatandaşlarımıza mutlaka göstermeliyiz. Bulunduğunuz yerlerde halka hizmet etmek için gayret ve çaba sarf edin. Bunu yaparken de vatandaşla iyi diyalog içinde olmaya, onlara şefkat ve merhametle yaklaşmaya özen gösterin. Vatandaşı, evinde, işyerinde ziyaret edip, onların dertlerini, sorunlarını, sıkıntılarını dinleyin. Vatandaşımızın derdini dinlemek, onların dertlerine çare bulmak, çare üretmek bizim görevimiz. Allah bu makamları bizlere bahşetmiş, biz de bu makamları halkımıza hizmet etmek ve onların sorunlarına çare bulmak için kullanacağız. Bizler, sorun çözme makamında olan kişileriz. Her zaman sorunun değil, çözümün bir parçası olmak durumundayız” diye konuştu.

                Kaymakamlardan, ilçelerindeki kurumların işleyişini ve kamu personellerinin çalışmalarını kontrol etmelerini ve denetlemelerini de isteyen Vali Balkanlıoğlu, “İlçenizdeki kurumlara ve kamu görevlilerine mutlaka hakim olun. Hakim olamadığınız işi yönetemezsiniz. Başta eğitim olmak üzere sağlık, din hizmetleri gibi vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendiren konularda kontrol ve denetim yetkinizi mutlaka kullanın. Eğitim konusu çok önemli. Yöremizdeki aileler eğitime çok önem veriyor. çocuklarını okutup, bir meslek sahibi, sanat sahibi yapmak için çabalıyor. Veliler, ‘ceketimi satar çocuğumu okuturum’ diyor. Bin bir fedakarlıkla çocuklarını okula gönderen ailelerin emeklerini zayi etmemek için eğitimcilerimiz yoğun bir gayret ve çaba içinde olmalılar. Sizler de bunu takip ve kontrol etmelisiniz. Sağlık hizmetlerimizin kalitesi iyi olmalı. İnsan sağlığından daha önemli bir şey yok. Onun için sağlık hizmetlerinde aksama olmamalı. Yine din hizmetleri çok önemli. Cami yapımı için yapılan yardım toplama faaliyetleri ile camilerimizin çeşitli ihtiyaçları için camilerde toplanan bağış ve yardımların yerini bulması, amacına uygun harcanması ve istismar edilmemesi için bir genelge yayınladık. Bu genelgemizle bu tür bağış ve yardımlara bir düzenleme getirdik. İlçelerimizde de bu genelge hükümleri doğrultusunda hareket edilmesini sağlamalısınız” şeklinde konuştu.

                     yunus_emre-21-214x30044 img288

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-