eskort samsun

ÜNYENETHABER

TURİZİMDE HEDEF BÜYÜK

TURİZİMDE HEDEF BÜYÜK
10 Ekim 2015 - 15:00

ORDU’DA HEDEF 1 MİLYON TURİST

ORDU’NUN TURİZM CAZİBESİ ARTIYOR DOKA GENEL SEKRETERİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM: “ORDU’YA GELEN YERLİ VE YABANCI TURİST SAYISI 1 MİLYONU BULABİLİR” “ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NIN ORDU TURİZMİNE KARTOPU ETKİSİ YAPACAKTIR” “ORDU, TURİZM YAPILANDIRILMASINI TAMAMLARSA BÖLGE İÇİN ROL MODEL OLACAKTIR”

 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım, Ordu’nun turizm cazibesinin giderek arttığını belirterek, “Birkaç yıl içerisinde Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turist sayısı 1 milyonu bulabilir” dedi.  Çetin Oktay Kaldırım yaptığı açıklamada, img288turizmin orta ve uzun vadede Ordu ilinin kalkınmasına büyük katkılar sağlaması beklenen ve gelecek vaat eden önemli bir sektör olduğunu belirtti. Doğal zenginliği, tarihi dokusu, geniş ormanlık alanları, denizi, dereleri, yaylaları ile eşsiz bir coğrafya yunus_emre-21-214x30044sunması ve alternatif turizm uygunluğunun Ordu turizminin en güçlü olduğu noktalar olduğunu kaydeden Kaldırım, Ordu turizminde son bir yıl içerisinde ciddi bir canlanma olduğuna dikkat çekti. Kaldırım, “Öyle ki, 2013 yılında 294 bin olan turist sayısı 2014 yılında 344 bin seviyelerine çıkmış ve konaklama kapasitesi 4 bine yaklaşmıştır” diye konuştu.

HAVALİMANI KAR TOPU ETKİSİ YAPACAK DOKA

DOKA olarak Ordu ilinde yayla turizmi, agro turizm, kış turizmi, macera turizmi, eko turizm, su sporları, sağlık turizmi, av turizmi gibi alternatif turizm faaliyetlerinin geliştirilmesinin uygun görüldüğünü belirten Çetin Oktay Kaldırım, Ordu-Giresun Havalimanı’nın da bu konuda önemli bir domino taşı olduğunu vurguladı. Kaldırım, “Özellikle Ordu-Giresun Havalimanı’nın faaliyete geçmesinin Ordu turizminde bir kartopu etkisi yapması beklenmektedir. Ordu’ya gelen turist sayısı muhtemelen birkaç yıl içinde 1 milyon rakamına ulaşacaktır. Bu nedenle turizm sektörünün çok boyutlu yapısının Ordu halkının yaşam standartlarını arttıracak, yeni iş imkanları oluşturacak ve katma değer üretimine katkıda bulunacak şekilde yapılandırılması gerekmektedir. Bu yapılandırılma başarıldığı takdirde Ordu ili turizmden hak ettiği payı alacak ve turizm sektöründe sürdürülebilir planlı büyüme noktasında tüm bölge için iyi bir rol model olacaktır” şeklinde konuştu.ORDU’NUN TURİZM CAZİBESİ ARTIYOR DOKA GENEL SEKRETERİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM: “ORDU’YA GELEN YERLİ VE YABANCI TURİST SAYISI 1 MİLYONU BULABİLİR” “ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NIN ORDU TURİZMİNE KARTOPU ETKİSİ YAPACAKTIR” “ORDU, TURİZM YAPILANDIRILMASINI TAMAMLARSA BÖLGE İÇİN ROL MODEL OLACAKTIR” ORDU’NUN TURİZM CAZİBESİ ARTIYOR DOKA GENEL SEKRETERİ ÇETİN OKTAY KALDIRIM: “ORDU’YA GELEN YERLİ VE YABANCI TURİST SAYISI 1 MİLYONU BULABİLİR” “ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NIN ORDU TURİZMİNE KARTOPU ETKİSİ YAPACAKTIR” “ORDU, TURİZM YAPILANDIRILMASINI TAMAMLARSA BÖLGE İÇİN ROL MODEL OLACAKTIR”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-