eskort samsun

ÜNYENETHABER

MUSA KIRANLI’DAN TERÖRE LANET

MUSA KIRANLI’DAN TERÖRE LANET
13 Ekim 2015 - 3:03

VİDEO HABER

IMG_1457

 

Barış çığlıklarının atıldığı, halayların çekildiği Ülkemizde son günlerde artan terör olayları neticesinde şehit düşen polislerimiz, askerlerimiz ve vatandaşlarımızın acısını toplum olarak derinden hissediyorken Ankara’da Tren garında yaşanan TERÖR saldırısı toplumumuzun genelinde olduğu gibi bizleri de, şahsımı da derinden üzmüştür.

 

Ankara da; “Emek, Barış, Demokrasi” için yürüyen Sivil Toplum Kuruluşları, TMMOB, TTB, Hukukçular Barolar Birliği gibi birçok meslek gurupları, özgürlük platformu ile binlerce emekçi, basın mensubu ve vatandaşlarımıza karşı yapılan bu hunharca saldırıyı kınıyoruz.

 

Sebebi ne olursa olsun, şiddet, terör hiçbir zaman meşru görülemez, haklı kabul edilemez.

 

Bu vahim olayların, katliamın tek hedefi milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır.

 

Toplumsal barış ve istikrarımıza, devletimizin güvenliğine yönelik saldırlar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Toplumsal barış ve ulusal güvenliğe özen göstermeliyiz.

 

Nasıl ki; camilerimizde hiçbir ayrım yapmaksızın, zengin-fakir, köylü-şehirli, resmi-sivil, yaşlı-genç, siyah-beyaz, yerli-yabancı, v.b. bölge ayrımı yapmaksızın hep beraber aynı safta, omuz omuza durup namaz kılıyorsak, yaşadığımız bu olaylar terör karşısında da aynı birlikteliği, aynı duruşu sergilemeliyiz.

 

Bugün Ülke olarak, İşçisi, işvereni, esnafı, memuru, emeklisi, çiftçisi; Ülkemiz doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyaç duyulduğu birlik olmamızın zamanıdır.

 

Ülkemizin, ekonomik gelişmesini sürdürmesi, refah düzeyini artırması, bölgesel ve küresel politikalarda etkili olabilmesi toplumsal barışın, istikrar ve güvenin devamı ile mümkündür. Türkiye’nin istikrar ve güvenliğini bozmaya kimsenin hakkı yoktur ve bu amaca yönelik girişimlere kesinlikle izin verilmemelidir. Hangi görüş ve temayülden olursa olsun vatandaşlarımızın, toplumsal barış ve istikrarımıza, devletimizin güvenliğine yönelik saldırlar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, demokrasimiz ve ortak geleceğimiz açısından hayati önem taşımaktadır.

 

Ülke olarak gerekse dünya insanlığı olarak her zamankinden daha fazla huzur ve barışa ihtiyaç duyduğumuz tartışmasızdır. İnadına barış diyelim. Oynanan kirli oyuna hep birlikte karşı durmalıyız. Terörü nefretle kınıyoruz. Birlik olmak dirlik olmak zorundayız yoksa husumetle kontrol etmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olacağız.

 

Olaylarda yaşamını yitiren insanlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimize başsağlığı, metanet diliyoruz..

 

Musa KIRANLI

Ünye Fen Adamları Derneği

Türkiye Teknikerler Birliği Ordu İl Temsilcisi

img28837 yunus_emre-21-214x3004417

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-