Derneğin ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek götürmek için açtığı Aşevi tarafından yemek götürülen ihtiyaç sahibi ailelerdeki 32 öğrencinin, okul kıyafeti, kırtasiye ve ayakkabı ihtiyaçları da hayırseverler tarafından karşılanıyor.
Ünye Aşevi sorumlusu Uğur Türkmen, konu ile alakalı şunları söyledi; “Bizler veren el ile alan eli buluşturmak için aracılık ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Hayırseverlerimizin desteğiyle ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz.Evlerine sıcak yemek götürdüğümüz ailelerimizde tespit ettiğimiz 32 öğrencimiz vardı. Bu öğrencilerimizin okul kıyafeti, kırtasiye ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşıladık. Çocuklarımızı tek tek giydirdik, o çocuklarımızın yüzündeki mutluluğu görmek paha biçilemez bir duygu. Öğrencileri sokaktan korumak amacıyla Aşevinin üst katını öğrencileri ders çalışabilecekleri, kitap okuyup araştırma yapabilecekleri bir ortam haline getirdik. Öğrencilerimiz burada ders çalışıyor, kütüphaneden yararlanıyor. Dersleri bitiren öğrencilerimiz dersleri bitirdikten sonra ödül olarak playstation oynama imkanı bulabiliyor. Amacımız öğrencileri ders çalışmaya teşvik etmek, sokaktan ve uygun olmayan ortamlardan uzak tutmaktır. Bunun dışında ihtiyaç sahibi öğrencilere ve vatandaşlara kıyafet yardımlarımız devam ediyor. Derneğimizin asıl amacı madde bağımlılığı ile ilgili, risk gurubu olarak tabir edilen çocuklarımız sokakta dolaşmasın istiyoruz. Buraya gelsin bilgisayarda oyununu oynasın, araştırma yapmak istediği konuyu araştırsın, kütüphanemizde kitabını okusun, dışarıda kötü alışkanlıklardan uzak dursun istiyoruz. Özellikle gençler yalnızlıktan dolayı başka yerlere kayabiliyor. Biz onları yalnızlıktan kurtarmak istiyoruz”dedi.