eskort samsun

ÜNYENETHABER

YENİ CAMİİ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

YENİ CAMİİ İÇİN İLK KAZMA VURULDU
22 Ekim 2015 - 11:25

ÜNYE BELEDİYESİ YIKIMI BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRDİ..VİDEO HABER

Ordu’nun Ünye ilçesi Çınarlık Mahallesi’nde bulunan 62 yıllık Çınarlık Camii yenisi yapılmak için yıkıldı .Yeni caminin 1.5 yıl içerisinde hizmete gireceği belirtildi.

Yaklaşık 62 sene önce yapılan ve mahallelinin ibadet yeri olan Çınarlık Camisi, günümüz şartlarına cevap vermeyince mahalleli yenileme kararı aldı. İlk olarak dernek kuran ve ardından yönetimini oluşturan mahalle sakinleri, izin işlemlerinin ardından camiyi yenilemek için çalışmalara başladı.

Yıkım çalışmaları Ünye Belediyesi tarafından yapılan eski camiinin ,minaresini de güvenli bir şekilde yıkan belediye ekipleri gün boyu çalışmalarına devam etti.Eski  camiden arta kalan moloz ve diğer temizlik çalışmalarını gerçekleştirecek olan belediye ekipleri gün boyu çalışmaları sürdürdü.Cami için ilk günden itibaren seferber olduklarını belirten belediye yetkilileri,halkımızın rahat ve sağlıklı ortamlarda ibadetlerini yapabilme adına,mahallelinin başlattığı çalışmalarda her zaman yanında olacağız dediler.

Yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler veren Çınarlık Mahallesi Camii Koruma Derneği Başkanı Mütahhit Musa Kaymak, 1 milyon 200 bin TL maliyeti bulunan camiyi 1,5 senede bitireceklerini belirterek  Cami inşaatı başlamadan geçici olarak namaz kılacağımız bir yer ayarladık ama 3 ay içerisinde de bodrum katına namaz kılma yeri yapacağız” dedi.

ÜNYE BELEDİYESİ İBADETHANELERE ÖNEM VERİYOR

Ünye Belediyesi bugüne kadar ilçe sınırları içinde bulunan tüm camilerde insanların daha huzurlu ve temiz ortamlarda ibadet edebilmeleri adına çeşitli çalışmalarda bulundu. Genel olarak yaygınlaştırılan ve rutin olarak aralıksız devam eden temizlik çalışmalarının yanı sıra diğer ihtiyaçları da karşılamaya yönelik çalışan ÜnyeBelediyesi, bugüne kadar ihtiyaç duyulan camilerde halıları yeniledi; klima ihtiyacını karşıladı; tahribat görmüş kapı ve pencereleri yeniledi veya cami avlularında ilk olma özelliği taşıyan elektronik tente montajları yaptı; inşaat aşamasında ihtiyaç duyulan camilere inşaat malzemeleri sağladı, restore ettirdi, duvar örmelerde taş desteğinde bulundu, tüm camilerin lavabolarına temizlik şartlarının devamının sağlanması adına sabunluklar yerleştirdi. Temizlik ihtiyacının devamlılık göstermesi adına rutin olarak ibadethane temizlik ekibi kurdu camilerdeki tüm halılarını yerinde, taşımaya gerek bırakmadan, özel makinelerle yıkadı,ilaçlamalarını yaptı ve gül suyu ile camilerin havasını değiştirdi. Temizlik ve sosyal desteklere ek olarak cami ve taziye evlerinde ihtiyaç duyulan bahçe düzenleme, parke kaplama ve ağaçlandırma çalışmasını da yürüten Ünye Belediyesi hizmete geldiği ilk günden bugüne kadar camilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamak adına seferber oldu.

Vatandaşlar yeni cami inşaatında her zaman destekte bulunacağını belirten sayın Başkanımızın İbadethanelere ne kadar önem verdiğini biliyoruz ve bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar adına Başkanımız Ahmet Çamyar’a teşekkür ediyoruz.Hayırlısı ile camimiz biter ve içerisinde namaz kılmak nasip olur dediler.

 

img288374 yunus_emre-21-214x30044174

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-