Mahallenin ortasından akan lağım suyu tehlike saçıyor…
Hamidiye Mahallesinin kaderine terk ettiği gözler önüne serildi.Hamidiye mahallesi Bafralılar sokak sakinleri, sokağın ortasından akan lağım nedeniyle evlerinden çocuklarını çıkaramaz oldular. Mahalleliler lağım suyunun ortaya çıkardığı sağlıksız koşullardan dolayı tedirginiz ve sokakta oyun oynayan çocuklarımız hastalıkların pençesinden kurtulamaz oldu dediler.
Mahallede kötü kokuların yanı sıra böceklerden de rahatsız olan mahalle sakinleri, yetkileri göreve davet ettiler.
15 gündür açıkta akan lağım suları tüm mahalleliyi canından bezdirdi.
Bu manzara mahallemize yakışmıyor, biz bu durumu hak etmiyoruz. Bu sorun insanlığın ayıbıdır. .
Açık şekilde akan lağım suyunun yaydığı koku ve mikropla insanların sağlığını tehdit ettiğini belirten vatandaşlar, burada çocuklar oynuyor ,15 gündür bu sorunu yaşıyoruz ve kimse gelip ilgilenmedi dediler.