eskort samsun

ÜNYENETHABER

Akkuş’ta Kurtulmuş Rüzgarı

Akkuş’ta Kurtulmuş Rüzgarı
23 Ekim 2015 - 17:30

IMG_3333

Akkuşlular Numan Kurtulmuş’u Bağırlarına Bastı

 

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Akkuş İlçesini ziyaret etti. Kurtulmuş, ilçeye gelişinde kalabalık bir vatandaş topluluğu ve Akkuş seninle gurur duyuyor tezahüratları ile karşılandı.

 

Beraberinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Hilmi Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Eski Milli Futbolculardan Tanju Çolak ile ilçeye gelen Kurtulmuş’u ilçe girişinde Akkuş Kaymakamı Hüseyin Atila, Belediye Başkanı İsa Demirci, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Acar ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

 

Kendilerini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş daha sonra esnaflarla ve vatandaşlarla selamlaştı.

 

Kurtulmuş’un ilçedeki ilk durağı Akkuş Belediyesi oldu. Belediye ziyaretinde Başkan İsa Demirci Numan Kurtulmuş’a ilçe hakkında brifing verdi.

 

Brifingin ardından Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuşmuş ve beraberindekiler Akkuş Öğretmenevin Salonu’nda muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Burada ilk konuşmayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında, “1 Kasım seçimlerinde Akkuş üzerine düşeni yapacak. Bu seçimlerde sizden müjde bekliyoruz. Büyükşehir belediyesi olarak Akkuş’ta son bir buçuk yılda su ve yol yatırımları bakımından güzel çalışmalara imza attık bu çalışmalar artarak devam edecek” dedi.

 

Daha sonra söz alan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye ve içerisinde bulunduğu coğrafya zor bir süreçten geçiyor. 7 Haziran’dan sonra yaşananları hep beraber gördük. Suruç’ta bombaların patlamasıyla birlikte başlayan olaylar son olarak Ankara’da yaşanan ve 102 vatandaşımızın öldüğü son derece zalimce ve vahşice bir katliama dönüştü. Askerlerimiz, polislerimiz şehit edildi. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Birileri terörü kullanıyor, güçlü bir Türkiye istemiyor. İnşallah bu oyunlara vatandaşlarımız 1 Kasım seçimlerinde dur diyecek. Akkuş’un bizden beklentileri var, biz bunların bilincindeyiz. İlçeye yapılacak olan cezaevi istihdam sağlayacak, Akkuş’u zenginleştiren bir proje olacak, hayırlı olsun. Mesele sadece cezaevi ile bitmiyor. Akkuş İmam Hatip Lisesi ve yeni devlet hastanesi için 2 Kasım’da iktidarımızla birlikte çalışma başlatıp 2016 yatırım programına alınmasını sağlayacağız. Meslek yüksek okulumuzun çehresini değiştireceğiz. Yaylalar arası teleferik projemizin başlangıç ayağı Akkuş olacak. Tüm bu projelerle beraber yol ve su çalışmalarını da ilçe ve büyükşehir belediyelerimiz sürdürüyor. Akkuş ilçemiz bundan sonra daha yaşanabilir bir hale gelecek” diye konuştu.

 

img288 yunus_emre-21-214x30044

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-