eskort samsun

ÜNYENETHABER

”Gençlerin Spora Yönelmesi  Çok Önemli”

”Gençlerin Spora Yönelmesi  Çok Önemli”
27 Ekim 2015 - 12:00

IMG_7590

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol törenine Valin İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban  Karataş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak protokolle ilgili Vali İrfan Balkanlıoğlu’na bilgi veren Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Okul spor faaliyetlerini, okul spor salonlarında yapalım istiyoruz. Hem bizim yükümüz azalsın, hem de okul spor salonlarında olursa düzenlenen yarışmalara öğrencilerin ilgisi daha fazla olacağı düşüncesindeyim. Böylece salonlar boş durmaz değerlendirilmiş olur” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan  Gençlik Merkezi tarafından yapılan faaliyetleri de öğrencilere duyurmak istediklerini belirten Genç, ”İki kurum arasında olması gereken dostluğu, kardeşliği, işbirliğini bu protokolle pekiştirmek istiyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban  Karataş ise, ”Kurum olarak  okullarda sportif faaliyetlere önem verdiklerini söyleyerek, ”Bizim de spor tesisleri ve beden eğitimi öğretmenlerimiz var. Hizmet alan kesim biziz. Çocuklarımızın bu hizmetten en iyi şekilde yararlanması amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile  işbirliğimizi yaptık” şeklinde konuştu.

Gençlerin sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak ve serbest zamanlarını değerlendirebilmeleri amacıyla kurs, proje ve faaliyetlerin tanıtılması, spor faaliyetlerinin sağlıklı uygulanması ve yürütülmesi konusunda işbirliği sağlamak amacıyla gerçekleştirilen protokol töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığının ‘Okullar Hayat Bulsun’ diye bir projesi var. Okul, bina ve eklentilerinden 24 saat boyunca halk da faydalansın, binalar, tesisler atıl kalmasın. Boş kalacağına değerlendirmesi son derece güzel bir yaklaşım” dedi.

“Gençlik ve Spor Bakanlığı adı üzerinde gençlerle ve sporla ilgileniyor. En fazla gencimiz okullarda. Her iki kurumunda birbirinden güzel ve değişik semtlerde spor tesisleri bulunuyor. Okulların avlularında yer müsaitse kapalı spor salonları yapılıyor. Basket, voleybol sahaları oluyor. Bunların karşılıklı faydalanılması güzel bir şey“ diyen Vali Balkanlıoğlu, “Gençlerin spora yönelmesi, liselerin sporda ön plana çıkmaları hatta ortaokul düzeyinde bile bu yapılabilir okul için öğrencilerin kendi okullarını benimsemelerine, okullarının spor takımlarının müsabakalarında heyecan duymalarına  sebep oluyor. Ayrıca, yeteneği olan birçok genç sporcu da buralardan süzülüp çıkıyor. Ulusal ve uluslararası alanlarda ünlü sporcular olarak karşımıza çıkabiliyor” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor Müdürlüğümüz arasında düzenlenen bu protokolle Ordu’da karşılıklı spor salonlarından istifade edeceksiniz” diyerek, hayırlı olması dileğinde bulundu.

Konuşmaların ardından, protokol imza töreni gerçekleştirildi.

 yunus_emre-21-214x30044 img288

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-