Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yıldönümünü gururla ve sevinçle idrak ediyoruz.
Milletimizin karakterine en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet, 29 Ekim 1923’te özgürlük ve bağımsızlık düsturlarını taşımayı yüzyıllar boyunca kendine görev bilmiş Türk milletinin siyasi yapısını tamamlamıştır. Aziz milletimizin karakterine en çok “Cumhuriyet” yakışmıştır.
İstikbal ve istiklalin ortak paydası olan Cumhuriyet, aynı ülkeyi paylaşan, aynı topraklar için canını feda eden, aynı havayı soluyan bu vatanın evlatlarını ilelebet bir arada tutacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Ordulu hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyorum.
İrfan BALKANLIOĞLU
Ordu Valisi