eskort samsun

ÜNYENETHABER

MAHKUMLAR HAYATA FİDANLA TUTUNACAK

MAHKUMLAR HAYATA FİDANLA TUTUNACAK
05 Kasım 2015 - 16:36

MAHKUMLAR HAYATA FİDANLA TUTUNACAK

Ünye Denetim Serbestlik Müdürlüğü tarafından, cezaevinden tahliye olduktan sonra denetim altına alınan hükümlülerin kamuya kazandırılması amacıyla hatıra ormanı oluşturuldu.

Gölevi Mahallesi Çaybaşı Sapağı mevkisinde gerçekleştirilen fidan dikimi programına Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Garnizon Komutanı Gökhan Coşkun, Ünye Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Tuncer, Ünye Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, daire amirleri, STK temsilcileri ve kurum çalışanları katıldı.
2 dönümlük arazi üzerine 70 adet sahil çamı ve 10 adet selvi ağacı dikilirken, programın ardından Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz açıklamalarda bulundu. Yapılan çalışmanın amacını anlatan Ayaz, “Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde hizmet veren Ünye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün koruma kurulu toplantısında ki alınan bir karar doğrultusunda, cezaevinden tahliye olduktan sonra denetim altına alınan hükümlülerin ne şekilde kamuya faydalı olarak çalışabileceği gündeme gelmiş ve bu doğrultuda bir hatıra ormanı oluşturulması ve hatıra ormanının tüm bakımını denetim serbestlik adı altında ki hükümlülerce yerine getirmesi kararlaştırıldı. Buranın ilerleyen günlerde yemyeşil bir hale döndürülmesi, bu haliyle hem hükümlülerin topluma tekrar kazandırılması hem kendilerine ait bir orman olması sebebiyle hayata tekrar tutunmaları anlamında faydalı olacağı düşüncesiyle biz bu yola çıktık. Bugün için 80 fidan dikimi söz konusu. İnşallah bizden sonra ki nesiller, burada yetişecek olan çam ağaçlarının altında serinleyecekler ve burada denize girebilecekler, temennimiz odur” dedi.MAHKUMLAR HAYATA FİDANLA TUTUNACAK

“TOPLUMUMUZA TEKRAR TUTUNACAKLAR”
Ünye Denetimli Serbestlik Müdürü Murat Tuncer ise yaptığı açıklamada, projeyle birlikte denetimli serbestlikte olan mahkumların topluma yeniden tutunacağını belirtti. Murat Tuncer açıklamasında; “Güzel bir günde bütün kurum amirlerimizle beraber hatıra ormanımızı faaliyete geçiriyoruz. Katılımlarından dolayı bütün kurum amirlerimize çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki her tutulan fidan gibi suç işleyip topluma geri dönen insanlarda toplumumuza tekrar tutunacaklar, başarılı olacaklar, bizde onları iyi yerlerde görmek istiyoruz” diye konuştu.

 

img288 yunus_emre-21-214x30044

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-