eskort samsun

ÜNYENETHABER

İSA DEMİRCİ İLE ÖZEL

İSA DEMİRCİ İLE ÖZEL
09 Kasım 2015 - 3:03

VİDEO HABER 1.BÖLÜM

AdsızÇakır Medya Ailesi olarak yeni yayın sezonu içerisinde başlattığımız Ordu’yu geziyoruz programı kapsamında, ekibimizle beraber sizlere hem görsel hemde bilgilendirici bir çalışma yapmayı düşündük.Bu amaçla bu ay ilk program için Akkuş’a ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’ye konuk olduk.Röportajımızı sayın Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ile Akkuş’un müthiş doğal güzelliklerinin içinde ve kentin manzarasının en iyi olduğu yerde, Argan yaylasında gerçekleştirdik.Sizden gelen soruları ve merak edilenleri sorduğumuz programda,Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci’den  samimi ve aydınlatıcı cevaplar aldık.

 

 • 1 Kasım Seçimleri ve sonuçları hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
 •  Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

1 Kasım Seçimleri öncelikle Ordu’muza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. 1 Kasım Seçimleri millet iradesinin tekrar tecelli etmesidir. Millet 1946’da Çok Partili sisteme geçtiği günden bu yana hiç yanlış yapmamıştır. Bu seçim anketçilerin tamamını yanıltmıştır. Siyaseti yeniden imar etmeye çalışanlara iyi bir ders vermiştir. Sadece ekran karşısına geçip te konuşma ya da birilerini arkalarına alıp bazı malum medyaları arkasına alıp nutuklar atma değildir.

Bu seçim gösterdi ki millet iradesine ipotek konamaz. Bu anlamda da millet gerçek iradesini ortaya yunus_emre-21-214x3004419koymuştur. Millet istikrardan yana kararını vermiştir. Hizmetlerin, başlayan projelerin, 3. Köprünün, 3. Havaalanının bitmesi anlamında Ak Parti’ye millet 1 dönem daha hizmet etme imkânı vermiştir. Ordu’muz ölçeğine de geldiğimizde hemşehrilerimiz Ak Parti’mize %63 küsür gibi bir oy ile tarihinde en yüksek desteği vermiştir. Yine Akkuş’umuzda da %74 küsür alarak büyük bir başarı elde etmiştir. İnsanlarımız Ak partiye güveniyor ve hizmetlerinden memnun, iktidarın yaptığı çalışmalardan memnun. Dolayısıyla milletimiz tekrar istikrar ve huzur demiştir. Onun içinde millet iradesini ortaya koymuştur. Sandıklardan çıkan sonuç millet için hayırlı olmuştur.

 • Sizce ilçenizin Ordu’daki diğer belediyelere göre durumu nasıldır?
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Tabi Akkuş 1954 yılında ilçe olmuştur. Ordu coğrafyasına baktığınız zaman yüz ölçümü açısından Ordu’nun 2. Büyük ilçesidir. Nüfus açısından baktığımız zaman da Ordu’nun 6. İlçesidir. Yol ağına baktığımızda da 1. İlçesidir. Denizli ilinin toplam yol ağı 1150 km dir. Akkuş’un ise 1300 km yol ağı vardır. Bu anlamda 30 Martta kadar Akkuş ilçesi, ilçe olarak ilden istediği hizmeti alamamıştır. Yeterli hizmeti alamadığı içinde insanlarımızda özellikle mahallelerimizde sorunlar olmuştur. Bizde göreve geldikten sonra bu sorunların çözümü anlamında ekibimiz ile birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Büyükşehir ile birlikte 20 belediye içerisinde sorunu en çok olan ilçelerden birisi belki de birincisi Akkuş’tur. Biz de bu sorunları bilerek bu göreve talip olduk ve bu sorunları çözmeye çalışıyoruz.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden bir ilçe olarak memnun musunuz? Yani Ordu’nun Büyükşehir olmasının size ne gibi faydası veya zararı oldu?
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Bahsettiğim gibi Ordu’dan biz yeterli hizmeti alamamıştık. YSE olmuş ,Köy Hizmetleri olmuş, Özel İdare olmuş. img28839Sadece bunların tabelası değişmiş. Dolayısıyla yeterli yatırımı alamamış. Akkuş için Ordu’nun Büyükşehir olması bir avantajdır. Baştan beri Ordu’nun Büyükşehir olmasını savunan ve destekleyenlerden biriydim. Tabi o zaman Kızılelma’da çalışıyorduk. Biz Akkuş Belediye Başkanlığı’na aday olacağımız için değil, Akkuş’un ve Akkuş’lunun sorununun çözümünü ancak Büyükşehir gibi yeni bir yapılanma çözer diye inandık. Bu yüzden biz Büyükşehirden memnunuz.

Biz Büyükşehirden Memnunuz;Örneğin şuanda Akkuş’ta 16 noktada Büyükşehirimizin çalışması var. Bu çalışmalar önümüzdeki yıllarda bittiği zaman insanlar zaten iyi ki Büyükşehir olmuşuz diyecektir. 2014-2015 yılının kış ayında 25 adet iş makinesi ile gece gündüz karla mücadele yaparak hiçbir mahallemizin yolu bir gün dahi kapalı kalmamıştır. Anına ulaşılarak yollar açılmıştır. İnsanlarımız kar ile mücadelede belediye ekibimize yüz üzerinden yüz vermiştir. Yani 10 numara bir başarı olmuştur. Bu anlamda biz Büyükşehirden memnunuz diyebilirim. Yıllardır çözülemeyen Akkuş merkezin su sorununu bile OSKİ ile ortak yaptığımız çalışma ile geçen sene çözdük. Yani diğer birimlerinde kendine göre çalışmaları var. Bu anlamda Akkuş ilçesi olarak biz Ordu’nun Büyükşehir olmasından da Büyükşehir’in çalışmasından da memnunuz diyebilirim.

 • Belediye olarak Avrupa Birliği Projeleri ile ilgili çalışmalarınız var mı?
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Akkuş Belediyesi’nde bugüne kadar Avrupa Birliği’nden ya da ajanslardan böyle projeler olmamış, olduysa da cılız olmuş sadece müracaat olmuş. Yeterli bir altyapı hazırlanmamış. Biz belediyemiz ve kaymakamlık bünyesinde proje ofisi oluşturarak bu ajanslara, Avrupa Birliği’ne ve diğer hibe veren bakanlıklara ciddi anlamda projeler hazırlıyoruz. Keza bununla alakalı hazırladığımız ve sunduğumuz projelerimiz var. Ama bunlar henüz neticelenmedi. Sadece bir projemiz 4 ilçe Ünye, Akkuş, Çaybaşı ve İkizce olarak 3 boyutlu çizim konusunda Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından bir proje sunmuştuk o neticelendi. Bunun dışında sunduğumuz projeler henüz neticelenmedi. Ama biz hibe projeler konusunda iyi bir ekip kurarak çalışmalar yapıyoruz.

 • Göreve geldiğinizden bu zamana neler yaptınız? 
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Tabi göreve geleli 19 ay oldu. 19 ay önce Allah’ımıza hamd olsun Akkuş Belediyesi’nde göreve başladık. Biz tabi şunu yaptık, bunu yaptıktan ziyade biz insanlarımızın sorunlarını biliyorduk. Ama tekrar seçimden sonra ekibimiz ile oturarak Akkuş’u bir taradık. Çok acil olan sorunlarından itibaren kademe kademe sınıflandırarak yapacağımız işleri planladık. Bu şekilde bir plan dahilinde biz 19 aydır çalışıyoruz.

Özellikle ulaşım konusunda çok ciddi bir çalışma yaptık. Bu çalışma ile mahallelerimizdeki ulaşım sorunlarını epeyce çözdük. Tabi bu %100 çözüm değildir. 19 ay öncekine göre Akkuş’u çok çok iyi yere getirdiğimizi söyleyebiliriz. Ulaşımda, sağlıkta, altyapıda Büyükşehir ile yaptığımız çalışmalar anlamında ilçemizde ciddi bir hareketlilik gözlemlenmektedir. Örneğin gençlerimizin boş zamanlarını kahvehane köşelerinde veya sokakta geçireceklerine Belediyespor’umuzu aktif hale getirdik. Voleybol, masa tenisi, badminton, güreş ve bu yıl boksta açarak 5 branşta  Belediyespor’umuz çatısı altında faaliyetini sürdürüyor. Hatta voleybol takımımız Türkiye Voleybol 3. Ligi’nde mücadele ediyor. Umuyoruz başarılı olacağız, hedefimizde iddialıyız. Hedefimiz 2. Ligdir.

 • Akkuş’un ihtiyacı olan 3 şeyi söyler misiniz?

Tabi dediğim gibi Akkuş’un geçmişte yeterli hizmetleri alamamanın sıkıntılarını yaşamamız münasebeti ile Akkuş’ta 3 şey değil, daha 13 şey olabilir ama bence Akkuş’un en öncelikli sorunları ulaşım, istihdam ve sağlık diyorum.

 • Hep halk sizden istekte bulunmuştur. Sizin halktan isteğiniz var mı?
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Birincisi biz halktan 30 Martta bize güvenmelerini, bize inanmalarını ve rey vermelerini istedik. Allah razı olsun milletimiz bizi 30 Martta bu göreve getirdi. Biz 30 Marttan sonra yine insanlar ile gittik, istişareler yaptık ve biraz sabır istedik. Çünkü Akkuş coğrafyası çok geniş, dağınık bir yerleşim, yol ağı çok fazla, sorunu çok fazla ve bunların hepsini bir anda yapmamız mümkün değildi. Onun içinde insanlardan sabır istedik. Allah razı olsun onlar sabrı da gösterdi. Biz de sırayla bu insanlarımızın hizmetini yapıyoruz.

 • İlçede istihdam oluşturmak için ne gibi çalışmalarınız var?
 • Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci;

Tabi ilçemizde 1954 yılında açılmış bir kereste fabrikamız vardı. Akkuş’un uzun yıllar adeta can damarı olmuş bir kereste fabrikası. 1997 yılında özelleştirme kapsamına alınmış. Daha sonraki yıllarda özelleşmiş. Biz ilçemizde istihdam anlamında küçük çaplı çalışmalar yapsak ta bizim asıl istihdam sağlayacağımız iş, ilçemize kazandıracağımız bir açık cezaevi projemiz var.

Bunun adı cezaevi ama bunun içerisinde tamamen atölyeler olacak ve ahşap işlemeciliği, ahşap biçimi gibi ahşap üzerine kurulmuş atölyeler olacak. Burada çalışan ustabaşları sivil olacak. Keza nakliyecimize iş olacak, ustalarımız iş olacak, sokaktaki gencimize iş olacak. Yani 600 kişilik ciddi bir istihdam projesi bunu hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu hayata geçtiği zaman Akkuş’ta da ciddi bir nüfus hareketliliği gözlemlenecektir. Gençlerimize de iyi bir istihdam olacaktır. Yani sadece onu açık cezaevi olarak düşünmüyoruz. Açık cezaevi bildiğiniz gibi hükmü kesinleşmiş kişiler yani belirli bir süre yatıp oradan ayrılanlar. Biz bu gözle bakmıyoruz. Onun adı açık cezaevi ama biz ona yeni bir fabrika gözü ile bakıyoruz. Onun için de özellikle istihdam konusunda bu projemizi çok önemsiyoruz.

11

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-