eskort samsun

ÜNYENETHABER

iPhone 7’nin ekranın büyük bir değişiklik bekleniyor

iPhone 7’nin ekranın büyük bir değişiklik bekleniyor
09 Kasım 2015 - 15:21

725x518xiphone-oled-screen-jpg-pagespeed-ic-a-r6yj-l-640x360

Her yıl yeni iPhone modeliyle bütün ilgiyi üzerine çeken Apple’dan bazı haberler var. Tayvan’dan gelen bazı iddialara göre Apple, iPhone 7’nin ekran sürücüsünü değiştirecek. Bu, farklı bir ekran paneli kullanılacağını ve ekranda köklü değişiklikler olabileceği anlamına geliyor. İddiayı sizinle paylaşmamızın sebebi ise gerçeklik payının büyük olması.

Apple uzun zamandır aynı ekran teknolojisini kullanıyor. 3D Touch teknolojisini duyurmuş olsa bile ekranın temelindeki bileşenler iPhone 4s modelinden beri aynı. Çözünürlük dışında herhangi bir bileşen değiştirilmedi. Aynı ekran panelini biraz daha inceltmekten başka bir gelişme göstermeyen iPhone modellerinde artık yenilik zamanı geldi.

Android cephesinde Full HD seviyesi çoktan aşılmış ve 4K’nın kapılarına dayanılmışken Apple tarafından da bir hareketlilik sinyali geldi. DigiTimes’ın haberine göre Apple, iPhone 7 modelinin ekran sürücüsü için tedarikçisini değiştirdi. Daha önce Renesas SP sürücüleri ile çalışan Apple’ın Synaptics ile anlaştığı iddia ediliyor. Bu anlaşmanın anlamı ile kullanıcı gözüyle baktığımızda sevindirici. Synaptics’i ekran sürücüleri ile daha yüksek çözünürlük ve daha az güç tüketimi mümkün olabilir. Yani Apple’ın iPhone 7 modelinde daha yüksek bir çözünürlük ile karşımıza çıkması bekleniyor.

img28839 yunus_emre-21-214x3004419

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-