eskort samsun

ÜNYENETHABER

112 Ekiplerine Eğitim Veriliyor

112 Ekiplerine Eğitim Veriliyor
10 Kasım 2015 - 14:48

112_Ekipleri_Dedektif_Gibi_Çalışacak

CİNAYET VE İNTİHAR GİBİ ADLİ VAKALARDA OLAY YERİNDE MÜDAHALEDE BULUNAN 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ EKİPLERİ, DELİLLERİN KARARTILMAMASI İÇİN DEDEKTİF TİTİZLİĞİ İLE HAREKET EDECEK. BU KONUDA EĞİTİMLERİN VERİLMESİNE BAŞLANDI

Cinayet ve intihar gibi adli vakalarda olay yerinde müdahalede bulunan 112 acil sağlık hizmetleri ekipleri, delillerin karartılmaması için artık dedektif titizliğiyle çalışacak.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi ve İşbirliği Protokolü’ ile Ordu İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanlarına adli vakalarda maddi delillere yaklaşım ve hukuki sorumluluklar konusunda Altınordu Toplum Sağlığı Merkezi Toplantı Salonu’nda eğitim verilmeye başlandı.
Tüm acil sağlık hizmetleri personeline, Ordu Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü’nce verilmeye başlanılan eğitim ile adli vakalarda maddi delillerin tanınması ve korunması, hukuki boyutu, sağlık personelinin sorumlulukları konularında bilgi ve tutum kazandırılacak.112 EKİPLERİ DEDEKTİF GİBİ ÇALIŞACAK CİNAYET VE İNTİHAR GİBİ ADLİ VAKALARDA OLAY YERİNDE MÜDAHALEDE BULUNAN 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ EKİPLERİ, DELİLLERİN KARARTILMAMASI İÇİN DEDEKTİF TİTİZLİĞİ İLE HAREKET EDECEK. BU KONUDA EĞİTİMLERİN VERİLMESİNE BAŞLANDI
112 personeline yönelik düzenlenen eğitimde olay yeri, olayın özelliği (yangın, trafik kazası, patlama, göçük, terör olayları gibi) gelişebilecek tehlikeler, adli deliller, olayın üzerinden geçen zaman açısından değerlendirilmeler ile ilgili bilgiler verildi.
Verilen eğitimle, olay yerinde görev alan tüm kurumların görevleri kapsamında yaptıkları faaliyet ve uygulamalar, diğer kurumların iş ve işlemlerini kolaylaştırarak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun en üst düzeye çıkartılması sağlanacak, maddi deliller korunacak ve olayın sonucuna daha doğru ve kısa sürede ulaşılacak.
Olay yerinin doğru ve etraflıca değerlendirilmesi, etkin güvenlik önlemlerinin alınması ve olay yerindeki bulguların gözlenip değerlendirilmesi konularında eğitilen acil sağlık hizmetleri personeli tıbbi müdahalenin yanı sıra hukuki boyutta da adli vakalara doğru yaklaşacak.
yunus_emre-21-214x3004419 img28839

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-