eskort samsun

ÜNYENETHABER

 İŞVEREN İSYANDA 

 İŞVEREN İSYANDA 
11 Kasım 2015 - 0:59

ASGARİ ÜCRETE KARŞI TEŞVİK İSTİYOR

İŞVEREN, ASGARİ ÜCRETE KARŞI TEŞVİK İSTİYOR OTSO MECLİS BAŞKANI UFUK ÜNAL: “ASGARİ ÜCRETİN BİN 300 TL OLMASI DURUMUNDA İŞVERENE BİR İŞÇİDEN DOLAYI 400-450 TL EK MALİYET ORTAYA ÇIKACAKTIR” “ASGARİ ÜCRET BİN 300 OLURSA İŞVERENE SGK PRİM İNDİRİMİ VEYA BAŞKA TÜRLÜ BİR TEŞVİK UYGULANMALIDIR”

– OTSO MECLİS BAŞKANI UFUK ÜNAL:
– “ASGARİ ÜCRETİN BİN 300 TL OLMASI DURUMUNDA İŞVERENE BİR İŞÇİDEN DOLAYI 400-450 TL EK MALİYET ORTAYA ÇIKACAKTIR”
– “ASGARİ ÜCRET BİN 300 OLURSA İŞVERENE SGK PRİM İNDİRİMİ VEYA BAŞKA TÜRLÜ BİR TEŞVİK UYGULANMALIDIR”

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Meclis Başkanı Ufuk Ünal, AK Parti hükümetinin asgari ücreti bin 300 lira yapmasının ardından işvereni koruyucu bir karar alması gerektiğini belirtti.

AK Parti hükümetinin emekli ve çalışanlar ile iş kurmak isteyen gençlere yönelik vaatlerinin çok önemli bir sosyal reform olduğunu dile getiren OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal, bu vaatlerin uygulama konulması halinde ülkenin refah seviyesinin artacağını ve piyasaların ekonomik olarak canlanacağını kaydetti. Ünal, “Emeklilere ve asgari ücretlilere yapılacak maaş artışı ile iş kurmak isteyen gençlere 50 bin lira teşvik uygulaması para dolaşımını ve arz-talep dengesini olumlu yönde değiştirecek ve piyasaları ekonomik yönden hareketlendirecektir” dedi.
Asgari ücretin bin 300 TL olmasıyla birlikte işverenlere ekonomik yük ortaya çıkacağına da dikkat çeken Ünal, bu konuda işverene teşvik uygulanması gerektiğini vurguladı. Ünal, “Bin TL asgari ücret ödeyen işveren ayrıca buna ek olarak 400-560 TL arasında sigorta ve vergi ödüyordu. Asgari ücretin bin 300 TL olması durumunda işverene bir işçiden dolayı 400-450 TL arasında ek maliyet ortaya çıkacaktır. Bunun için işverene de bir teşvik uygulanmalıdır. SGK primlerinde bir indirim mi olur, ayrı bir teşvik mi olur bilmiyorum ama AK Parti hükümetinin bunu değerlendirebileceğini düşünüyorum. İşverene muhakkak bir destek konusu olacaktır, olmalıdır” diye konuştu

img28839 yunus_emre-21-214x3004419

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-