eskort samsun

ÜNYENETHABER

Emlak ve Çevre Vergisinde Son Tarih 30 Kasım

Emlak ve Çevre Vergisinde Son Tarih 30 Kasım
13 Kasım 2015 - 9:44

BLD_0467

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 2015 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım’da sona ereceğini belirterek mükelleflerin cezai duruma düşmemeleri için ödemeleri zamanında yapmaları çağrısında bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  2015 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksitinin 30 Kasım’da sona ereceğini belirterek mükelleflerin 2. taksitleri ödemeleri için belediye veznelerine müracaat etmeleri gerektiğini söyledi. Başkan Çamyar, son ödeme tarihinin yaklaştığı şu günlerde yoğunluk yaşanması ihtimaline karşın 28-29 Kasım tarihlerinde de veznelerin tahsilat yapacağını belirtti.

Vezneler Hafta Sonu da Açık

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar,  vatandaşların mağdur olmaması ve cezai müeyyide ile karşılaşmaması için ödemelerini bir an önce yapmaları gerektiğini hatırlatarak, “mükelleflerin cezai duruma düşmemeleri için vergilerin 30 Kasım 2015 Pazartesi mesai bitimine kadar ödenmesi gerekmektedir. Belediyemiz vezneleri 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günü de açık olup vergi tahsilatı yapılacaktır” dedi.

Emekli ve Şehit Yakınları Muaf Olacak

200 m2’ den metreden küçük tek bir meskeni olan emekli ve şehit yakınlarının emlak vergisinden muaf olacaklarını hatırlatan Başkan Çamyar, “ ayrıca belediyemizde mükellefiyet durumlarının güncellenmesi, kayıp kaçakların tespit edilip mükellefiyetlerinin tesis edilmesine ilişkin bir çalışma yürütülmektedir. Bu çalışmaya ilişkin vatandaşlarımızın durum değişiklikleri ihtimaline karşın mağduriyet yaşamamaları için belediyemize başvurup mükellefiyetlerini ve borç durumlarını öğrenmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

BLD_0456

 

 

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-