eskort samsun

ÜNYENETHABER

CHP’de Kongre İçin Start Verildi

CHP’de Kongre İçin Start Verildi
13 Kasım 2015 - 16:41

12231501_1638821153043674_547504260_n

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Teşkilatı, 5 Aralık’ta yapmayı düşündüğü ilçe kongresi öncesi delege seçimi gerçekleştiriyor.

Parti binasında 19 Mahalle için kurulan 6 sandığa 500’e yakın kişinin katılımı beklenirken, 2 Mahallenin katılımı sağlayamaması nedeniyle sonuçlar Cumartesi akşamı netleşecek.

Her üye gibi oyunu kullanan Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Başkanı Orhan Bodancı, parti içinde özgür iradeyle yaptıkları seçimin diğer partilere örnek olduğunu belirtti.  Bodancı; “Hazırlık içinde olduğumuz ilçe ve il kongreleri öncesi, ilçe seçimlerinde oy kullanacak delege adaylarımızı tespit etmek için delege seçimini yapmaktayız. Üyelerimizin özgür iradesiyle mahallerimizi temsil edecek delegeleri seçmek amacıyla sizlerinde gördüğü gibi partimize sandıkları kurduk, sandık heyetlerimizi oluşturduk. Sabah 09.00 itibariyle 3/1 çoğunluğunu sağlayan mahalleler için oy verme işlemlerini başlattık. Malesef bir kaç mahallemizde çoğunluğu sağlayamadık, onlarıda yarın devam ettireceğiz. Yarın akşam saat 18.00 itibariyle bu seçimlerimiz bitmiş olacak. Delege çıkmış olan arkadaşlarımızın isim listelerini genel merkeze, ilçe seçim kuruluna bildireceğiz.

AdsızbbbBodancı’dan Özgür İrade Vurgusu
Demokrasiyi kendi içimizde uygulayan bir partiyiz, bu konuda her zaman diğer partilere örnek olan bir partiyiz. Bu örnek davranışımızı devam ettiriyoruz. Görüldüğü gibi bizde belli irade gelipte ‘şunlar şunlar oy kullanacak’ diye liste yapmıyor. Üyeler özgür iradesiyle kendisini temsil edecek olan delegeyi seçiyorlar. Bu doğrultuda delege seçiminin partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kongre 5 Aralık’ta
Kongre tarihi konusunada değinen Bodancı; “Büyük bir ihtimalle Aralık ayının 5’inde ilçe seçim kongremiz olacak. Orada tekrar delege arkadaşlarımız gelecekler, özgür iradeleriyle Ünye’de ki ilçe başkanını seçecekler, Ünye yönetimini seçecekler” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-