eskort samsun

ÜNYENETHABER

Başkan Demirci’nin Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Demirci’nin Mevlid Kandili Mesajı
02 Ocak 2015 - 10:23

 

“İnsanlık Hz. Muhammed(S.A.V)’İn Sevgisiyle Şekillenmeye Muhtaç”

IMG_0007

 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci yayınladığı mesajla, Mevlid Kandili’nin İslam aleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını diledi.

Toplum ve insanlığın Allah’ı anlamaya, anlatmaya ve insanlığa hediye ettiği Hz. Muhammed(S.A.V)’in sevgisiyle şekillenmeye muhtaç olduğunu ifade eden Başkan Demirci mesajında şu ifadelere yer verdi: “Milletimiz ve bütün İslam alemi her yıl yeni bir heyecanla, Allah’ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği ve peygamberler zincirinin son halkası olan Hz. Muhammed(S.A.V)’in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlakını özümsemek ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır onun Dünya’ya gelişini Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.

Onu sevmek ve örnek almak, yalın bir taklit ve sünnetinin belirli şekillere hapsedilmesi değil, sünnetinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının hayatımıza yansıtılmasıdır. Bütün gayesi insanlığı kurtarmak, insanlığa, adalet, eşitlik, huzur, barış ve hoşgörü oluşturmak olan kainatın efendisi (S.A.V)’in doğum yıl dönümünün bütün insanlığın tekrar dirilişine vesile olması dileğimle bütün Müslümanların Mevlid Kandillerini tebrik ediyorum.”

 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-