eskort samsun

ÜNYENETHABER

VATANDAŞIN DİKKATİNE ! BÜYÜK GÜN YARIN

VATANDAŞIN DİKKATİNE ! BÜYÜK GÜN YARIN
17 Kasım 2015 - 2:00

ordu_icin_ucretsiz_internet_zamani_orduda_devrim_gibi_yenilik_h9408Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) 18 Kasım Çarşamba gününden itibaren kentte devreye gireceğini bildirdi.  Yılmaz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, 18 Kasım’dan itibaren hız ve kırmızı ışık ihlali yapan araçlara TEDES uygulaması ile otomatik olarak ceza yazılabileceğini ifade ederek, sistem için kentin belirli noktalarına kamera kurulumları yapıldığını belirtti.

Uygulama ile Karadeniz Sahil Yolu’nda büyük bir alanı kapsayacağını, can ve mal kaybına bağlı kazaların da önüne geçileceğini vurgulayan Yılmaz, “TEDES’le birlikte şehir merkezlerindeki trafik yoğunluğu azalacak. Sistem ayrıca trafiğin yoğunluğuna göre geçişleri kendisi düzenleyecek” dedi.  Proje’nin, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olduğunu anlatan Yılmaz, “Bu sistem sadece kırmızı ışık ve hız ihlalinde ceza uygulayacak. TEDES’le birlikte hız sınırı, bölünmüş yollarda 110, tünellerde 80, şehir içerisinde ise 70 kilometredir. Bu hız sınırlarını aşan sürücülerimiz ceza yiyecek. Sistem devreye girmeden önce, gerek basın yoluyla, gerekse billboard ve duyurularla halkımız bilgilendiriyoruz. TEDES 18 Kasım’da devrede olmuş olacak” diye konuştu.

Uygulamanın asıl amacının ceza yerine trafiğin düzenlenmesi olduğuna işaret eden Yılmaz,  şunları kaydetti: “TEDES’te amaç ceza değil, trafiğin düzenlenmesi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasıdır. Sistem devreye girdikten sonra trafikte ışıklardan kaynaklanan yüzde 40’a kadar daha rahat geçiş imkanı, kazalarda ve diğer alanlarda da ciddi bir tasarruf yapılacak. Bu sistem araçlara keyfi ceza yazmıyor. Kurallara uymayan sürücülere yazıyor. Zaten Türkiye’nin her yerinde kurallara uymayan sürücüye çeşitli maddelerden ceza yazılmaktadır. Burada cezaları polis değil kameralar tespit edecek.” Yılmaz, TEDES’in kent merkezinin yanı sıra Ünye, Fatsa, Altınordu ve Gülyalı ilçelerinde de uygulanacağını sözlerine ekledi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-